Home OkazjeZdrowie Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit

by redakcja serwisu
cellulit zabiegi

Cellulit nie jest czymś, co wygląda estetycznie – zwłaszcza według kobiety, która posiada cellulit. Bardzo powszechne są próby pozbycia się cellulitu. Najskuteczniejszą metodą, mimo że niestety bolesną, jest usunięcie lub zmniejszenie cellulitu przy pomocy specjalistów. Chodzi tu o zabiegi na cellulit. Jedne z nich to inwazyjne, inne nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu. Niezwykle ważne jest, by do takiego zabiegu znaleźć odpowiednią klinikę specjalistyczną, która jest w stanie to wykonać. Najistotniejszym elementem w poszukiwaniu kliniki, w której chcemy skorzystać z zabiegu na cellulit, jest dokładne sprawdzenie, czy taki zabieg jest w klinice wykonywany w sposób legalny i czy dana placówka jest placówką renomowaną. Na usuwanie cellulitu można się wybrać tylko do takich sprawdzonych miejsc.

Zobacz też: Vialise – naturalne serum na cellulit.

Na czym polegają zabiegi na cellulit?

Większość zabiegów polega na przyspieszaniu metabolizmu skóry oraz rozbijaniu tkanki tłuszczowej. Zanim podejmie się decyzję o wykonaniu jakiegoś konkretnego zabiegu, należy wcześniej dowiedzieć się, jakie zabiegi istnieją, jak działają i czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by taki zabieg się odbył. Sprawdźmy więc, jakie są skuteczne zabiegi na cellulit.

Terapia laserowa – światło lasera dociera do wnętrza komórek tłuszczowych i rozbija je dlatego, aby uzyskać dobry efekt, zaleca się kilkanaście takich sesji laserowych.
Masaż próżniowy – to masaż mechaniczny, który rozluźnia zwartą tkankę i otwiera zamknięte komórki, usuwając nadmiar płynów i usprawniając krążenie.
Presoterapia – masaż uciskowy, który pozytywnie wpływa na układ krwionośny i limfatyczny. Następuje odpowiedni ucisk struktur limfatycznych i naczyniowych, co usprawnia eliminację toksyn i zbędnych płynów oraz dotlenia tkanki.
Terapia ultradźwiękami – usprawnienie lokalnego mikrokrążenia, eliminacja nadmiaru płynów oraz przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.
Endermologia – bezinwazyjny zabieg, wykorzystujący technikę masażu. Po kilkunastu zabiegach można uzyskać całkiem przyzwoity efekt – ujędrnienie ciała, wyszczuplenie boków i ud.
Karboksyterapia – polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia.
Terapia falą akustyczną – zabieg jest przeznaczony dla osób z bardziej zaawansowanym cellulitem. Tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą końcówki emitującej rozproszoną falę akustyczną. Rezultatem zabiegu są redukcja cellulitu na brzuchu, udach, pośladkach, poprawa jędrności skóry, wymodelowanie sylwetki i ujędrnianie tkanki łącznej. Dla uzyskania pożądanego efektu należy odbyć kilka/kilkanaście sesji.
Masaż bańką chińską – masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu.

Niektóre zabiegi zwalczające cellulit nie są wskazane dla kobiet w ciąży. Innymi przeciwwskazaniami mogą być między innymi: miesiączka, nadciśnienie tętnicze, choroby nowotworowe, zapalenia żył, zapalenia skóry, gorączka, anemia.

W jaki sposób poradzić sobie z cellulitem bez korzystania z zabiegów?

Jeżeli ktoś nie chce decydować się na tego typu zabiegi, a jego celem jest redukcja cellulitu w inny sposób, może stosować kremy na cellulit. Te są jednak mniej skuteczne i bardziej wskazane w przypadku mniej zaawansowanego stopnia cellulitu. Można go jednak stosować, gdyż dzięki niemu pewne efekty też są zauważalne.

Podsumowanie

Zabiegi na cellulit zdecydowanie są skuteczne i przynoszą takie efekty, jakich można by oczekiwać. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może mieć je wykonywane. Ponadto trzeba wiedzieć, że niektóre zabiegi trzeba wykonywać co jakiś czas, ponieważ cellulit może pojawiać się na nowo. Jednak na pytanie: „Czy warto?”, można zdecydowanie powiedzieć, że tak. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie zabiegi do tanich nie należą.

related articles

Leave a Comment