Home Aktualności Z jakich materiałów produkowane są nowoczesne meble ogrodowe?

Z jakich materiałów produkowane są nowoczesne meble ogrodowe?

by redakcja serwisu
meble ogrodowe

Meble ogrodowe z białego plastiku odeszły już do lamusa. Dzisiaj dostępne są znacznie ładniejsze i bardziej praktyczne stoły i krzesła, często produkowane w stylu industrialnym. Z czego wykonuje się dzisiaj takie meble ogrodowe?

Wyposażenie ogrodu – jakie meble wybrać?

Dobrze zorganizowany i zadbany ogród wymaga pracy. Aby móc w nim wypoczywać należy wyposażyć go w odpowiednie meble ogrodowe. W zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni można wybrać duże stoły, fotele czy nawet kanapy lub leżaki. W przypadku mniejszych ogródków sprawdzą się stoliki z krzesłami. Wiele osób wybiera nowoczesne meble ogrodowe w stylu industrialnym. Wykonuje się je głównie z metalu. Składają się ze stelażu oraz dodatkowego elementu – blatu lub poduch. Tkaniny, z których wykonane jest poszycie na fotele i kanapy są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu mogą być przechowywane w ogrodzie przez cały rok i nie ulegną uszkodzeniu. 

Czy warto urządzać wnętrze w stylu industrialnym?

Styl industrialny jest często wybieranym sposobem na aranżacje wnętrz. Sprawdzi się idealnie w przypadku loftów. Głównym założeniem stylu jest wykorzystanie prostych form oraz surowych materiałów i tworzyw. Tym samym wnętrze nabiera przemysłowego charakteru. Aby stworzyć taki klimat, należy zadbać o kilka szczegółów. Charakterystyczną cechą stylu industrialnego są surowe ściany, najlepiej z czerwonej cegły, albo po prostu pokryte gładzią. Podłogę powinna stanowić zwykła wylewka betonowa, ewentualnie może być wyłożona prostymi drewnianymi deskami lub dużymi kaflami Meble nadają główny charakter wnętrzu. Nowoczesne stoliki kawowe, regały, komody czy stoły w stylu przemysłowym sprawią, że pomieszczenie zyska mocny akcent. Aby ocieplić wnętrze, pełne betonu, metalu i szkła, dobrze jest dopasować odpowiednie dodatki. Duża ilość świec, poduszki, koce oraz przytulne dywany ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie się w nim przyjemniej mieszkało.

related articles

Leave a Comment