Home OkazjeDom i ogród Wymiana drzwi zewnętrznych z ciepłym montażem

Wymiana drzwi zewnętrznych z ciepłym montażem

by redakcja serwisu
membrany

Nieszczelne drzwi zewnętrzne mogą być przyczyną dużych strat ciepła w naszym domu. Firma Soudal proponuje energooszczędne rozwiązania, które umożliwiają szybki i profesjonalny montaż nowej stolarki drzwiowej nawet w starym budynku.

Wysłużone drzwi zewnętrzne często stają się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła z wnętrza pomieszczeń, przyczyniając się w rezultacie do obniżenia komfortu użytkowania domu lub mieszkania, a także do niepotrzebnych wydatków związanych z ogrzewaniem w okresie zimowym. Podczas wymiany drzwi należy mieć na uwadze nie tylko jakość nowego wyrobu – nie mniej ważny jest jego profesjonalny montaż. W portfolio firmy Soudal znajdziemy nowoczesne materiały, dzięki którym zadbamy o trwałe i skuteczne uszczelnienie styku drzwi zewnętrznych z murem.

Ościeżnica

Jednym z kluczowych etapów instalacji drzwi zewnętrznych jest precyzyjne wypełnienie przestrzeni wokół ościeżnicy do drzwi zewnętrznych, po jej umocowaniu w otworze. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie pistoletowa pianka poliuretanowa Soudafoam Doors firmy Soudal, rekomendowana w przypadku instalacji stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Soudafoam Doors charakteryzuje się niską rozprężnością i znakomitą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych. Do zalet tej pianki należy również krótki czas utwardzania (można ją poddać dalszej obróbce już po około 30 minutach od momentu aplikacji) oraz bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto dzięki specjalnej konstrukcji zaworu puszki – Duravalve – Soudafoam Doors cechuje się najwyższą wydajnością przez cały okres przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące. Zawór Duravale zapewnia absolutną szczelność puszki, jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, nie skleja się i nie blokuje.

Aby materiał izolacyjny w postaci pianki poliuretanowej Soudafoam Doors nie uległ degradacji na skutek zwilgocenia, należy go odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu stosowane są specjalne taśmy paroizolacyjne, które wchodzą w skład opracowanego przez Soudal systemu ciepłego montażu stolarki otworowej, tj. Soudal Window System (SWS). Taśmy paroszczelne chronią piankę przed wodą opadową, a taśmy paroprzepuszczalne – przed wilgocią z wnętrza pomieszczeń, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz.

Prawidłowe ułożenie taśm paroizolacyjnych wymaga jednak odpowiednio przygotowanego podłoża, które powinno być równe i stabilne. W konsekwencji wymiana stolarki otworowej z zastosowanie taśm SWS w niektórych przypadkach była bardzo czasochłonnym procesem. Ograniczenia te zostały zniesione wraz z opracowaniem płynnych membran Soudatight, które uzupełniły gamę materiałów z systemu SWS. Membrany Soudatight mogą być nakładane na podłoże bez konieczności jego uprzedniego wyrównywania i stabilizowania, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza prace związane z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej w starych budynkach.

related articles

Leave a Comment