Home OkazjeDom i ogród Umywalki CONCA – nowość Ideal Standard

Umywalki CONCA – nowość Ideal Standard

by redakcja serwisu
umywalki conca

– W ciągu całej naszej historii ściśle współpracowaliśmy z czołowymi projektantami swoich czasów, mistrzami designu, którzy mieli unikalną zdolność do uchwycenia istoty czasu i przełożenia jej na projekty, które kształtują ewolucję społeczeństwa i wpływają na kulturę projektowania poza łazienką. Ta istota designu jest tym, co chcemy ponownie uchwycić – mówi Massimo Vismara, VP Brand & Market Activation w Ideal Standard.

Przykładem reinterpretacji wielkiej klasyki do współczesności jest kolekcja umywalek CONCA, która czerpie inspirację z oryginalnej linii zaprojektowanej w 1972 roku przez Paolo Tilche. Gama produktów powstałych blisko pół wieku temu wyznaczyła nową drogę obecnym, przekształcając niegdyś czysto praktyczny element w harmonijne połączenie formy i funkcji. Projektanci ze Studia Palomba Serafini Associati postawili sobie za cel stworzenie ikonicznej umywalki, stąd m.in. do perfekcji wygładzone narożniki Conca, które są balansem pomiędzy klasyczną formą kwadratu i skrajnym minimalizmem.

CONCA to kompleksowa oferta umywalek proponowanych z trzema różnymi wariantami otworów pod baterie oraz dwiema opcjami odpływu, pozwalającymi na elastyczną instalację. Umywalki idealnie nadają się do rozwiązań ściennych lub nablatowych. Ceramiczny cokół (reinterpretacja klasycznego postumentu) dostępny w wybranych modelach, jest idealnym rozwiązaniem zarówno do projektów mieszkaniowych jak i komercyjnych.

W skład kolekcji CONCA wchodzą także meble klasy premium, o eleganckim i minimalistycznym wyglądzie, które dodają osobowości przestrzeni umywalki. Modułowa koncepcja plus różne wykończenia i opcje kolorystyczne pozwalają na indywidualne dopasowanie szafek do przestrzennych wymagań danej łazienki oraz potrzeb użytkownika.

Estetykę brył szafek podnosi zastosowanie bezuchwytowych szuflad typu push to open

Z kolei system cichego zamykania soft close podnosi standard codziennego użytkowania szafek. Inne udogodnienia użytkowe to m.in. oświetlenie LED w szufladach oraz pojemniki-organizery do lepszego przechowywania.

Wzornictwo umywalek CONCA idealnie uzupełnia ceramika sanitarna BLEND również zaprojektowana przez Studio Palomba Serafini Associati. Estetycznie neutralne miski w.c. oraz bidety dostępne są w opcji wiszącej oraz podtynkowej. Do wyboru są dwa rodzaje formy: geometryczna (wersja Cube) oraz zaokrąglona (Curve). Daje to klientowi spektrum wyboru.

Ceramika BLEND wyposażona jest w najnowsze innowacje użytkowe i technologiczne marki Ideal Standard, w tym rewolucyjny system spłukiwania AquaBlade® oraz ukryte mocowania. Kolekcja doskonale sprawdza się zarówno w projektach mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

related articles

Leave a Comment