Home OkazjeTechnologia i motoryzacja TomTom prezentuje nową platformę: IndiGO

TomTom prezentuje nową platformę: IndiGO

by redakcja serwisu
producenci

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, zaprezentował dziś TomTom IndiGO – pierwszą na świecie, otwartą platformę dla producentów samochodów, która służy do tworzenia oprogramowania cyfrowego kokpitu. TomTom IndiGO umożliwia płynne i bezpieczne połączenie cyfrowego doświadczenia użytkownika oraz dostępu do funkcji pojazdu, w ramach jednej deski rozdzielczej samochodu.

Platforma w profesjonalny sposób łączy wszystkie wyświetlacze pasażera i kierowcy poprzez wspólny interfejs użytkownika, który daje dostęp do zaawansowanych ustawień systemów pojazdu, klimatyzacji, systemu audio oraz najnowszych aplikacji i usług. IndiGO jest obsługiwany za pomocą głosu i dotyku, w tym także poprzez użycie przycisków kierownicy. Łączność online IndiGO, zaawansowana integracja z systemami pojazdu, świadomość stanu kierowcy i jego otoczenia, zapewniają wyjątkowo bezpieczne i intuicyjne doświadczenie, które z czasem staje się coraz lepsze.

„Przez lata nauczyliśmy się, że tworzenie oprogramowania dla pojazdów może być powolne i kosztowne dla producentów samochodów – TomTom IndiGO to doskonała odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Dzięki IndiGO dajemy im potężne, elastyczne i opłacalne środowisko programistyczne do tworzenia wiodących w swojej klasie doświadczeń cyfrowych, które zajmą ułamek czasu i zwykłych kosztów” – powiedział Harold Goddijn, CEO TomTom. „Innowacyjne rozwiązanie TomTom IndiGO jest krokiem do przodu. Stanowi ono platformę dla producentów samochodów, która umożliwia wdrażanie nowoczesnych zasad tworzenia oprogramowania, takich jak szybkie prototypowanie i wdrażanie oraz iteracyjne ulepszenia” – kontynuował. „Dzięki TomTom IndiGO producenci samochodów i ich partnerzy w dziedzinie oprogramowania mają do dyspozycji ramy umożliwiające efektywną współpracę, ciągłą integrację i stopniowe udoskonalanie. Dzięki łączności online oraz otwartemu i stale rosnącemu ekosystemowi twórców aplikacji i dostawców usług, TomTom IndiGO będzie z czasem tylko lepszy”.

Stworzony, by zachwycać kierowców i pasażerów

TomTom IndiGO oferuje holistyczne doświadczenie użytkownika, dopasowując się do cyfrowych nawyków kierowcy. Nowa platforma cyfrowego kokpitu automatycznie rozpoznaje profil kierowcy na podstawie jego telefonu, personalizując menu z jego preferencjami, aplikacjami i synchronizując kalendarz, aby bez problemu poprowadzić go na kolejne spotkanie. IndiGO wykorzystuje wszystkie wyświetlacze z systemu informacyjno-rozrywkowego (IVI) i oferuje nieograniczony sklep z aplikacjami od wyspecjalizowanych partnerów, który zachwyci użytkowników. Dzięki świadomości i uwzględnieniu przez IndiGO czynników zewnętrznych, kierowcy i pasażerowie będą mogli wysyłać wiadomości do przyjaciół, korzystać z szerokiej gamy rozrywek i używać popularnych aplikacji do wykonywania pracy w bezpiecznych warunkach.

Dzięki TomTom IndiGO kierowcy mogą w prosty sposób poszerzyć zakres swoich doświadczeń związanych z łącznością z pojazdem na odległość. Platforma oprogramowania ułatwia łączenie się z powiązanymi aplikacjami klientów i przygotowywanie się do następnej podróży, na przykład poprzez wstępne ustawienie ogrzewania w zimny dzień lub sprawdzenie stanu naładowania pojazdu.

Platforma integruje się również z nowym pakietem technologicznym TomTom Navigation for Automotive and Electric Vehicle (EV). Kierowcy będą mogli cieszyć się hybrydową nawigacją w chmurze, która umożliwia korzystanie z superszybkiego wyznaczania tras w czasie rzeczywistym, wyszukiwania aktualnych map, a także precyzyjnych informacji o zasięgu i trasach dla pojazdów elektrycznych.

Bezpieczeństwo oraz komfort kierowców i pasażerów były głównym obszarem zainteresowania przy opracowywaniu TomTom IndiGO. W przeciwieństwie do innych platform cyfrowego kokpitu, IndiGO integruje się z systemami w pojeździe, w tym z jego czujnikami, umożliwiając wyświetlanie wiarygodnych i praktycznych informacji powiązanych z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS). Ponadto pozwala na obliczanie dokładniejszych szacunków zasięgu pojazdów elektrycznych oraz wstępne przygotowanie ich akumulatorów do szybszego ładowania.

TomTom IndiGO zwiastuje nową erę oprogramowania

TomTom IndiGO stanowi podstawę dla producentów samochodów do tworzenia bogatych, markowych rozwiązań, które będą nadal zaskakiwać i zachwycać kierowców, przy mniejszym ryzyku, kosztach i czasie wprowadzania na rynek niż w przypadku rozwiązań alternatywnych. IndiGO zapewnia ramy dla harmonijnej współpracy producentów samochodów oraz ich partnerów, od programistów aż po ekspertów UX/ergonomii czy marketingu.

IndiGO jest dostarczane producentom samochodów w stanie gotowym do wdrożenia, wraz z w pełni funkcjonalnym doświadczeniem użytkownika. Udostępniając kod źródłowy IndiGO, TomTom daje klientom z branży motoryzacyjnej pełną swobodę modyfikowania i rozszerzania modułowej platformy oprogramowania. Elastyczna platforma, zaprojektowana z myślą o różnych wyświetlaczach i konfiguracjach sprzętowych, jest wyposażona w potężny zestaw narzędzi do opracowywania i dostosowywania, co ułatwia producentom samochodów i dostawcom branżowym tworzenie niestandardowych, łatwych w użytkowaniu interfejsów użytkownika.

Na długo przed wprowadzeniem samochodu do produkcji oprogramowanie będzie uruchamiane na standardowym sprzęcie z symulowanymi interfejsami sprzętowymi, co pozwoli na przetestowanie i dostosowanie produktu końcowego przed wysyłką. Dzięki tym wstępnie zintegrowanym, przetestowanym przez użytkowników modułom oraz nowoczesnym zasadom przepływu pracy opartym na współpracy, TomTom jest w stanie zapewnić wydajne i przewidywalne opracowywanie oprogramowania, dążąc do zmniejszenia kosztów tego procesu dla producentów samochodów nawet o 80%.

IndiGO działa na popularnym systemie operacyjnym Android Automotive Operating System (AAOS), ułatwiając producentom samochodów opracowywanie i integrowanie nowych aplikacji i usług lub rozszerzeń dla platformy. Dzięki łączności online, oprogramowanie, aplikacje, usługi i wtyczki platformy mogą być aktualizowane i rozszerzane w trybie over-the-air. Innymi słowy, producenci samochodów będą mogli wprowadzać nowe innowacje w sposób ciągły przez cały cykl życia pojazdu  i generować nowe źródła przychodów.

related articles

Leave a Comment