Home Porady zakupowe Świąteczne warsztaty w Atrium Kasztanowa

Świąteczne warsztaty w Atrium Kasztanowa

by redakcja serwisu
praca

Poczuj magię świąt i weź udział w świątecznych zajęciach twórczych! W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, Atrium Kasztanowa zaprasza w dniach 18-19 grudnia na rodzinne warsztaty z tworzenia niezwykłych ozdób choinkowych, pięknych lampionów czy kartek z życzeniami. Najmłodsi będą mieli okazję wykazać się własną kreatywnością w pracach nawiązujących do ulubionej postaci – Świętego Mikołaja. Weekendowe spotkania uświetnią koncerty kolęd, słodkie upominki i obecność mikołajowych pomocników do zadań specjalnych – elfów, śnieżynek i bałwanków.

Własnoręcznie wykonane przez małych artystów przedmioty, choć są niedoskonałe, to wnoszą radość i  magiczny klimat do każdego domu. Warto przywoływać tradycję ręcznie robionych ozdób choinkowych i  wszelkich dekoracji świątecznych zachęcając najmłodszych do udziału w twórczych zajęciach. Z tym przesłaniem w najbliższy weekend Atrium Kasztanowa zaprasza wszystkie dzieci na cykl świątecznych warsztatów kreatywnych. Przez dwa dni, najmłodsi wspólnie z rodzicami, będą mogli uczestniczyć w zajęciach z tworzenia ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych, wykorzystując do tego różne materiały i surowce.

W weekend program świąteczny rozpocznie się od uroczystego przemarszu orszaku mikołajowego – śnieżynek, elfów i bałwanków. Dla dzieci przewidziano dodatkowe atrakcje – słodkie upominki oraz możliwość zrobienia sobie wspólnych, pamiątkowych zdjęć z zimowymi bohaterami. W przerwie od pracy twórczej, czas umilą im bożonarodzeniowe koncerty kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Pierwszego dnia cykl warsztatów zainaugurują zajęcia z tworzenia magicznych, świecących lampionów w technice 3D. Tego dnia Atrium Kasztanowa zaprasza także dzieci do robienia ozdób choinkowych – bombeczek, gwiazd betlejemskich, różnej wielkości ozdobnych gwiazdek metodą 3D, tworzenia portretu Świętego Mikołaja oraz do wspólnego przygotowania olbrzymiego listu do Świętego Mikołaja, który trafi do Laponii w specjalnie zaadresowanej kopercie. Zaplanowano także warsztaty z kreatywnego tworzenia eco choinek oraz wspólną zabawę połączoną ze świątecznym malowaniem buziek, quizem z wiedzy o Świętym Mikołaju oraz okołoświątecznymi kalamburami. Na koniec dnia galeria zaprasza na pożegnanie z orszakiem Świętego Mikołaja, urozmaicone dodatkowymi atrakcjami – robieniem pamiątkowych zdjęć, rozdawaniem drobnych upominków i  słodyczy.

Równie aktywnie zapowiada się niedziela. Już od rana galeria zaprasza na zajęcia z robienia stroików świątecznych, a także z tworzenia śnieżnych postaci bałwanka Olafa oraz zaprzęgu reniferów. Ponadto dzieci pod okiem animatorów dowiedzą się, jak zrobić świąteczno-baśniowe postaci z balonów.

Święty Mikołaj czeka na listy od wszystkich dzieci!

Dlatego uczestnicy niedzielnych warsztatów, własnoręcznie udekorują i stworzą wielki list do Świętego Mikołaja, który trafi do Laponii w  specjalnie zaadresowanej kopercie. W popołudniowym programie przewidziano także warsztaty z tworzenia kartek świątecznych. Nie zabraknie także rozrywki w postaci quizu z wiedzy o elfach, reniferach świętego Mikołaja z nagrodami i słodkimi upominkami. A na zakończenie programu, mali twórcy wykonają magiczne ozdoby choinkowe oraz świąteczne pudełka na prezenty metodą decoupage. Ponadto, najbardziej cierpliwi i wytrwali uczestnicy, wspólnie z  dorosłymi, oddadzą się  tworzeniu gigantycznego papierowego łańcucha.

– Z myślą o rodzinach z dziećmi postanowiliśmy zadbać o magiczny, przedświąteczny nastrój, urozmaicając im wizyty w galerii ciekawymi warsztatami, podczas których najmłodsi mogą samodzielnie wykonać kartki z  życzeniami, bombki, dekoracje choinkowe, a nawet napisać list do Świętego Mikołaja. To wspaniała okazja do tego, by stworzyć wyjątkowe przedmioty pod choinkę dla bliskiej osoby. Weekendowe warsztaty to także nasz ukłon w stronę świątecznych zwyczajów, które dają wiele radości i zbliżają do siebie ludzi. W tym szczególnym okresie zależy nam na tym, aby wszyscy nasi goście mieli spokojniejszą końcówkę roku i poczuli prawdziwie bożonarodzeniowy klimat –– mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Warsztaty odbędą się 18 i 19 grudnia w godz. 11.00-19.00. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia zostaną przeprowadzone w specjalnie wyznaczonej strefie, zlokalizowanej w pobliżu salonów 50 Style oraz Esotiq w galerii.

related articles

Leave a Comment