Home Aktualności Sprzątanie po remontach – na czym polega?

Sprzątanie po remontach – na czym polega?

by redakcja serwisu
jak sprzatac po remoncie

Sprzątanie po remontach to hasło, które budzi grozę. Dokonanie zmian w mieszkaniu czy domu to jedno, ale pokłady kurzu i brudu, który trzeba sprzątnąć, sprawiają, że wiele osób odkłada remont na później. Resztki farby, materiałów budowlanych, trudne zabrudzenia, zużyty sprzęt – jak sobie poradzić z nimi po remoncie? Jak przygotować się do sprzątania?

Jak sprzątać po remoncie?

Szlifowanie, tynkowanie, malowanie to główne czynności, które pozostają po remoncie. Aby sprzątanie po remontach było szybkie i łatwe, warto zaplanować sobie działania lub zatrudnić profesjonalną ekipę sprzątającą. Pierwsza i najważniejsza zasada porządków, to sprzątanie od góry do dołu. Porządki rozpoczynamy od sufitu, następnie przechodzimy do czyszczenia lamp, ścian, mebli i okien. W ostatnim etapie zmywamy podłogi. Jeśli remontom towarzyszyło osadzanie się kurzu, wodą sprzątamy dopiero kiedy pozbędziemy się kurzu na dobre. W przeciwnym razie zmieni się od w trudno do zmycia błoto. 

Czy warto skorzystać z usług sprzątających?

Sprzątanie po remoncie przeraża wiele osób. Związane jest to przede wszystkim z ilością pracy jaka musi być wykonana. To nie tylko sprzątnięcie pomieszczenia, ale również umycie elementów, które w trakcie remontu zostały zabrudzone, jak na przykład okna, futryny czy drzwi. Dlatego też wiele osób, nie tylko inwestorów, ale i osób prywatnych,  decyduje się na na wynajęcie po remoncie profesjonalnej firmy sprzątającej. 

Usługi sprzątające pozwalają przygotować mieszkanie czy lokal do użytkowania. Dzięki nim zaoszczędzimy czas, gdyż profesjonalne ekipy zrobią porządek za pomocą odpowiednich narzędzi i środków czystości. Są one dostosowane do potrzeb lokalu i znajdujących się w nim sprzętów. W zakres usług sprzątających wchodzi, między innymi: odkurzenie ścian, umycie futryn okien, a także wszystkich pomieszczeń. To również odpowiednie mopowanie podłogi. Niektóre firmy oferują także ozonowanie i dezynfekcję powierzchni. 

Sprzątanie po remoncie, czy to dużym czy małym, może spędzać sen z powiek. Jednak skorzystanie z profesjonalnych firm sprzątających pozwoli na osiągnięcie zamierzonego efektu w krótkim czasie. 

related articles

Leave a Comment