Home Nowości Sposób na suchy kaszel u malucha

Sposób na suchy kaszel u malucha

by redakcja serwisu
czynniki

Jesień to pora roku, w której wiele osób, w tym najmłodsi członkowie rodziny, zmaga się z uporczywym kaszlem. Źródeł ciągłego odkasływania może być wiele i wcale nie musi to być choroba, ale bez względu na pochodzenie tej dolegliwości maluchowi trzeba pomóc. Jak to zrobić?

Rodzajów kaszlu jest wiele, ale wszyscy rodzice wiedzą, że niezwykle uciążliwy jest napadowy suchy kaszel, który jest męczący i podrażnia gardło, zmuszając dziecko do bezustannych prób odkaszlnięcia. Suchy kaszel odbiera całej rodzinie sen, przez co wszyscy są zmęczeni i rozdrażnieni. Jak złagodzić ten uciążliwy objaw?

Na pewno pamiętamy syropy z buraków czy cebuli wytwarzane w domu przez nasze babcie. Możemy również sięgnąć po syropy sprawdzonej marki. Na rynku dostępne są syropy na suchy kaszel od zaufanych firm już dla dzieci od pierwszego roku życia. Do wyboru mamy na przykład wyroby medyczne Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel i Bobolen syrop na suchy kaszel z ekstraktem z prawoślazu. Oba produkty są przeznaczone dla dzieci od 1 roku życia.

Wyrób medyczny…

Bobolen Porost Islandzki Syrop na kaszel zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który dzięki substancjom śluzowym powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Podawaj maluchowi syrop z porostu islandzkiego łyżeczką lub po rozcieńczeniu w herbacie albo ciepłej wodzie.

Bobolen syrop na suchy kaszel można podawać przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła.  W skład syropu wchodzi glicerol oraz ekstrakt z prawoślazu. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodzą i chronią przed czynnikami drażniącymi. Opakowanie zawiera pipetę ułatwiającą odmierzanie porcji.

Oprócz udania się do apteki możemy też wdrożyć domowe sposoby, takie jak nawilżanie powietrza czy inhalacje wodą z solą fizjologiczną. Maluch powinien również dostawać bardzo dużo płynów. Warto też po prostu być z dzieckiem, odwracając jego uwagę od męczącego odkasływania poprzez wspólne zabawy i czytanie książeczek.

Bobolen Porost Islandzki syrop na kaszel

Wyrób medyczny do stosowania przy suchym, drażniącym kaszlu. Zawarte w ekstrakcie z porostu islandzkiego substancje śluzowe powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia wywołane suchym powietrzem, suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła oraz chrypką spowodowaną m.in. nadmiernym obciążeniem strun głosowych. Ponadto Bobolen Porost Islandzki zawiera cytrynian cynku – sól organiczną cynku, która jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm i łagodna dla żołądka. Produkt przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia.

Bobolen syrop na suchy kaszel – wyrób medyczny do stosowania przy suchym kaszlu wywołanym nieżytem dróg oddechowych lub podrażnieniem śluzówki jamy ustnej i gardła. Zawarte w ekstrakcie substancje śluzowe z prawoślazu powlekają śluzówkę jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia i chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dzieciom od 6 miesiąca do 1 roku życia syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

related articles

Leave a Comment