Home OkazjeDom i ogród Rekuperacja – czym jest i jak działa?

Rekuperacja – czym jest i jak działa?

by redakcja serwisu
rekuperacja

Rekuperacja, czyli inaczej odzyskiwanie energii może mieć całe mnóstwo postaci. Jedna z nich umożliwia wykorzystanie tego procesu w domu po to, by zapewnić sobie świeże, ogrzane powietrze i w ten sposób zredukować straty energii cieplnej, które są często powodem sporych rachunków za ogrzewanie. Czym dokładnie jest rekuperacja i jak wygląda jej działanie?

Rekuperacja – gdzie się na nią zdecydować?

Jeśli chcemy oszczędzić na ogrzewaniu i interesuje nas rekuperacja we Wrocławiu, to powinniśmy znaleźć dobrą firmę, która specjalizuje się nie tylko w sprzedaży, ale też montażu systemów wentylacji. Rekuperacja w domu to bowiem układ wentyliacji mechanicznej, którego działanie pozwala na ogrzanie powietrza, które trafia do wnętrza.

Miejscem, które może nam bardzo pomóc, gdy interesuje nas rekuperacja jest hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu. Takie przedsiębiorstwo pozwoli na zakupienie systemu rekuperacji, który jest dostosowany do naszego domu, a także jego skuteczne i właściwe zamontowanie, dzięki czemu efekty jej pracy będą takie, jak tego oczekujemy.

Jak działa rekuperacja i czym jest dokładnie?

Wentylacja mechaniczna, czyli inaczej rekuperacja to system, który różni się od klimatyzacji i ogrzewania, lecz w pewien sposób łączy niektóre cechy obu tych systemów. Rekuperacja pozwala bowiem na wymianę powietrza na świeże i zapewnienie wnętrzu dostępu do niego, a także jednoczesne ogrzanie go. Jest to także jedyny system z tych trzech, który pozwala na zaoszczędzeniu na kosztach eksploatacji całego budynku.

Zasada działania rekuperacji jest niesamowicie prosta. System pobiera powietrze spoza domu i przepuszcza je przez zestaw filtrów po to, by oczyścić je z nadmiaru szkodliwych gazów, czy też pyłów, które odpowiadają za powstawanie smogu. Następnie powietrze jest ogrzewane z pomocą ciepła pobranego z powietrza, które znajduje sie w domu. W ten sposób ciepło to nie jest tracone i część trafia z powrotem do mieszkania znacznie poprawiając efektywność cieplną budynku i tym samym zmniejszając koszty jego eksploatacji.

related articles

Leave a Comment