Home OkazjeTechnologia i motoryzacja Poznaj powody, dla których powinieneś kupić telewizor TCL Mini LED

Poznaj powody, dla których powinieneś kupić telewizor TCL Mini LED

by redakcja serwisu
gwarancja

Telewizory Mini LED firmy TCL szturmem podbijają rynek. Tym, którzy mają jeszcze wątpliwości, czy ta rewolucyjna w świecie wyświetlania obrazu technologia rzeczywiście powinna zagościć w ich domach przedstawiamy fakty, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pionierzy innowacji

Mini LED – technologia, która wynosi jakość obrazu w telewizorach na wyższy poziom, po raz pierwszy zaprezentowana przez markę TCL trzy lata temu, do odbiorców trafiła w roku 2019, kiedy to TCL rozpoczął produkcję telewizorów Mini LED wprowadzając do sprzedaży modele X10 i 8 (na rynek amerykański). Kolejnym wcieleniem tej niesamowitej technologii był Vidrian Mini LED, natomiast na targach CES 2021 zaprezentowana została jej najnowsza odsłona – TCL OD Zero Mini LED. Firma TCL nie tylko opracowała technologię Mini LED, ale także sama produkuje swoje matryce zapewniając stałą kontrolę najwyższych jakości oferowanych rozwiązań. Jest to także – szczególnie w obecnych czasach –   gwarancja uniezależnienia produkcji od dostawców zewnętrznych.

Kluczowe elementy technologii Mini LED od TCL

Te najwyższej jakości wyświetlacze zbudowane są z tysięcy miniaturowych diod LED, jednak niezrównana jakość oferowanego przez nie obrazu to efekt połączenia kilku kluczowych elementów składowych. Zastosowanie podświetlenia Mini LED pozwala uzyskać niespotykną rozpiętość tonalną i jasość obrazu, nieosiągalne wcześniej w domowych warunkach. W połączeniu z technologią QLED, nowe telewizowy TCL w pełni pokrywają – a nawet wykraczają poza – przestrzeń kolorów DCI-P3, a zastosowanie matrycy VA podnosi natywny kontrast wyświetlanego obrazu, zapewniając jednocześnie doskonałe kąty widzenia. Zastosowane rozwiązana antyrefleksyjne eliminują niepożądane odbicia, poprawiając dodatkowo percepcję cerni na ekranie. Wszystkie te rozwiązania wspierane są przez wysokowydajne przetwarzanie obrazu wspierane technologią AI, gwarantujące niespotykaną płynność ruchu oraz miejscowy kontrast.

Nowa jakość w świecie filmów i gier

Wszystkie te cechy sprawiają, że telewizory TCL Mini LED są idealnym rozwiązaniem dla miłośników kina i seriali. To właśnie technologia Mini LED przenosi widza na wyższy poziom doświadczenia, zapewniając niezrównane wrażenia podczas oglądania filmów i ulubionych programów. Niezwykle istotne jest również to, że jakość ta dostępna jest bez względu na warunki oświetleniowe, zapewniając obraz w stuprocentowo kinowej przestrzeni barw. Wyposażone w nią telewizory są w stanie bardzo realistycznie sklasyfikować rodzaj treści wyświetlanych na ekranie i odpowiednio dopasować do nich parametry obrazu. Dodatkowo wspiera ona wiele standardów HDR, w tym najpopularniejsze HLG, HDR10 i HDR10+, Dolby Vision, a także Dolby Atmos i DTS, oferujac jeszcze lepszą jakość obrazu i dźwięku, a także szeroki dostep do treści dostępnych na obsługujących je platformach streamingowych. Opracowując nowe technologie, TCL ma na uwadze nie tylko miłośników kina – nie zapomina też o fanach gier. Także oni docenią oferowane technologie oraz osiągi modeli wyposażonych w technologię Mini LED. Właśnie z myślą o tej grupie użytkowników telewizory TCL z linii Game Master PRO wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, jak na przykład złącza HDMI 2.1, ALLM, VRR, FreeSyncPremium czy obsługę gier w rozdzielczości 4K/120 FPS.

Właściwy wybór

TCL serii C825 to telewizor 4K Mini LED połączony z technologią QLED. Dostępny jest w dwóch wielkościach przekątnych: 65” i 55”. Wyposażony w inteligentną platformę Android, obsługuje wiele standardów HDR, w tym najpopularniejsze Dolby Vision oraz HDR10+, jest też zgodny z konsolami do gier najnowszej generacji. Połączenie możliwości AI do skalowania i przetwarzania obrazu z technologią QLED, która zapewnia realistyczne kolory, podświetleniem Mini LED, gwarantującym niezwykle szeroki zakres dynamiki oraz częstotliwością odświeżania do 120 Hz, która z kolei daje płynny ruch sprawiają, że widz ma poczucie bycia częścią wyświetlanego widowiska. Dodatkowo zamontowany w nim system audio współtworzony z marką Onkyo, dzięki wsparciu formatu Dolby Atmos, zapewnia realistyczny otaczający widza dźwięk, który także wpływa na odbiór odtwarzanych treści. Szereg innowacyjnych rozwiązań i mistrzowskie połączenie najnowszych technologii spotkało się z uznaniem wielu redakcji i organizacji technologicznych, a model 65C825 zdobył nagrodę EISA w kategorii „Premium LCD TV 2021-2022”.

Ukoronowaniem technologii Mini LED są telewizory klasy pemium – serie X92 i X92 Pro. Oferują one obraz w imponującej rozdzielczości 8K, a zaawansowane algorytmy AI skalują wyświetlane materiały do tej rozdzielczości, znacznie zwiększając ilość dostępnych w niej treści. W połączeniu z technologią QLED, zapewniają stuprocentowe pokrycie zakresu kolorów wyświetlanych treści i nadają obrazowi niezwykłą głębię. Dodatkowo w modelu X92 Pro zastosowano najnowszą technologię OD Zero Mini LED – diody LED są w niej o 700 razy mniejse od konwencjonalnych, co pozwoliło zredukować odległość miedzy warstwą podświetlenia Mini LED a warstwą wyświetlacza LCD do zera – dzięki temu firma TCL stworzyła ultracienki ekran. Niesamowity dźwięk zapewnia technologia Dolby Atmos® w systemie 2.1 z wbudowanym subwooferem opracowany we współpracy z wiodącą w tym obszarze firmą Onkyo. Elegancka, minimalistyczna obudowa wykonana ze szczotkowanego i anodyzowanego aluminium sprawiają, że telewizory serii X92 doskonale wkomponują się w każde wnętrze. Seria X92 dostępna jest w wariantach 65” i 75”, natomiast X92 Pro w wersji 85” do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku.

related articles

Leave a Comment