Home Aktualności Pole magnetyczne – przy jakich schorzeniach jest stosowane?

Pole magnetyczne – przy jakich schorzeniach jest stosowane?

by redakcja serwisu
fizjoterapia a pole magnetyczne

Czy pole magnetyczne może być wykorzystywane w fizjoterapii? Jak się okazuje – jak najbardziej, a świetnie pokazuje to taki jej odłam, jak magnetoterapia.

Pole magnetyczne i magnetoterapia – co to jest?

Fizjoterapia jest w stanie pomagać nam na wiele różnych sposobów – nie opiera się tylko na masażach czy ćwiczeniach mających na celu powrót do sprawności ruchowej. W tym kontekście jesteśmy w stanie wyróżnić naprawdę wiele różnych procesów, a jednym z tych wyjątkowo intrygujących bez wątpienia jest magnetoterapia. Wykorzystuje ona pole magnetyczne w Nasielsku do leczenia i walki z konkretnymi schorzeniami. Na jakiej zasadzie jednak działa magnetoterapia? Wykorzystuje ona specjalne magnesy, które emitują impulsowe pole magnetyczne o niskiej częstotliwości. W zależności od tego, w jaki tryb zostanie ustawione urządzenie emitujące pole magnetyczne – na przykład jaka będzie jego częstotliwość, jaki będzie kształt impulsów i tak dalej – jesteśmy w stanie uzyskać inne efekty, które sprawdzą się przy konkretnych problemach zdrowotnych.  

W leczeniu jakich schorzeń wykorzystuje się pole magnetyczne?

Wiemy już, na czym polega magnetoterapia i wykorzystanie w niej pola magnetycznego. Co jednak można leczyć z pomocą takich procesów, mając za przykład taki gabinet, jak Centrum Zdrowia i Urody LaVita? Możemy wspomnieć o naprawdę sporej liście problemów zdrowotnych, w których magnetoterapia może naprawdę pomóc. Przede wszystkim możemy tu powiedzieć o poprawie regeneracji organizmu po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach czy innych urazach. Terapia z użyciem pola magnetycznego może okazać się również pomocna w przypadku chorób zwyrodnieniowych, migrenach czy po zabiegach operacyjnych, gdzie celem jest jak najszybszy powrót pacjenta do pełni sprawności. Jest to zabieg prosty do wykonania, bowiem ubrania czy bandaże nie stanowią dla pola magnetycznego żadnej bariery. Warto jednak pamiętać, że magnetoterapia może być wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów.

related articles

Leave a Comment