Home Styl życia Pakujemy kosmetyczkę na wycieczkę kilkudniową… Co musisz ze sobą zabrać? Tylko minimum i nigdy maksimum

Pakujemy kosmetyczkę na wycieczkę kilkudniową… Co musisz ze sobą zabrać? Tylko minimum i nigdy maksimum

by redakcja serwisu
pakowanie kosmetyczki

Choć wydaje się, że mężczyzna wybierając się na kilkudniową wycieczkę potrzebuje jedynie kilku drobiazgów i w istocie jego kosmetyczka nie jest tak imponująca jak jego partnerki, to jednak nawet w przypadku tych kilku rzeczy może o czymś zapomnieć. Warto zatem zrobić sobie wcześniej check listę i zaznaczać wszystkie rzeczy przed ich włożeniem do kosmetyczki. Co musisz ze sobą zabrać? Oto zestaw dla zawsze przygotowanych minimalistów.

Szampon do brody i olejek do brody, a także kartacz – zestaw dla brodacza

Jeśli jesteś posiadaczem brody, to oczywiście na kilkudniową wycieczkę musisz zabrać ze sobą kosmetyki do zarostu i pielęgnacji brody. Tutaj sprawdzi się dedykowany szampon, koniecznie pozbawiony SLS, parabenów i sztucznych barwników. Poszukaj produktu w mniejszej butelce, aby nie wozić ze sobą takiej półlitrowej lub większej. Odżywkę możesz zostawić w domu, bo wystarczy że weźmiesz ze sobą zmiękczający olejek do brody. Ma jednocześnie właściwości nawilżające, także twoja broda będzie przygotowana na trudy turystycznego dnia, zarówno aktywności fizyczne, jak i zwiedzanie zabytków. Aby olejek wniknął głęboko w skórę potrzebne jest jego odpowiednie rozprowadzenie. Ponieważ pocieranie ręczne nie najlepiej się sprawdza, dobrze wybrać produkt, dzięki któremu produkt zostanie idealnie wchłonięty od nasady aż po końce zarostu. Zatem do kosmetyczki trzeba spakować jeszcze kartacz. Jeśli jesteś posiadaczem długiego zarostu, to do kosmetyczki spakuj także niewielki składany grzebień do brody.

Trymer do brody – może się przydać, jeśli Twoja broda wyjątkowo szybko rośnie

Kolejnym produktem, który musisz ze sobą zabrać, ale tylko wtedy gdy twoja broda wyjątkowo szybko rośnie, a ty chcesz utrzymać obecną długość jest trymer do brody. Dzięki niemu będzie się doskonale prezentować. Trzeba jednak zaznaczyć, że w ciągu kilku dni Twoja broda urośnie mimo wszystko nieznacznie, nawet jeśli Twój zarost bardzo szybko się zagęszcza i rośnie. Średnie tempo wzrostu brody wynosi 0,6 mm na dobę, zatem w ciągu kilku dni przybędzie co najwyżej kilka mm.

Maszynka do golenia i porcja mydła do golenia – by prezentować się nienagannie

Kolejne elementy to już absolutne must have zarówno do pielęgnacji brody, jak i dla mężczyzn preferujących gładkie golenie. Mowa tu o maszynce do golenia i mydle lub piance do golenia. Wszak zawsze pojawia się niesforny zarost, który nie jest elementem odpowiednio przyciętej brody, która ma wyraźnie wyznaczone granice. Jeśli z kolei preferujesz gładką twarz, to zestaw do golenia jest także niezbędny, wszak po kilku dniach, nawet jeśli Twój zarost rośnie powoli, będziesz się prezentować dość niechlujnie, a przecież musisz nienagannie wyglądać na fotkach z wyjazdu.

Antyperspirant, szczoteczka do zębów i mini pasta, a także mała podręczna apteczka

Kolejne elementy to także must have, choć musisz zweryfikować jakie jest wyposażenie hotelu do którego się udajesz, bo czasem bywa tak, że niektóre kosmetyki są dostępne, nawet pasta do zębów. Na pewno jeśli musisz zabrać ją ze sobą to powinna być taka w niewielkiej tubce. Zawsze konieczna będzie szczoteczka do zębów, bo takie akcesoria nie są raczej udostępniane przez hotele, a także dobry antyperspirant. W kosmetyczce musi się znaleźć miejsce na plastry, ałun na skaleczenia, zatem małą podręczną apteczkę. Możesz do niej spakować także leki przeciwbólowe. Dzięki temu wyjazdu nie spędzisz poszukując apteki.

A co do włosów?

Akurat szampony do włosów są często obok żeli pod prysznic dostępne w hotelach, ale musisz to sprawdzić przed wyjazdem. Jeśli okaże się, że nie ma ich na wyposażeniu hotelowej łazienki, to oczywiście weź ze sobą małą butelkę albo przelej do takiej odrobinę szamponu. Przyda się na pewno wosk do stylizacji włosów, który dostępny jest w niewielkim płaskim opakowaniu, zatem nie zajmie wiele miejsca w kosmetyczce.

Perfumy to absolutne must have, gdy wybierasz się na kilkudniowy wyjazd. W końcu chcesz zawsze świetnie się prezentować, ale i doskonale pachnieć. Zatem produktów, które musisz zmieścić w kosmetyczce jest całkiem sporo. Niemniej jednak ich posiadanie zapewni Ci komfort zarówno w czasie podróży, jak i na miejscu.

related articles

Leave a Comment