Home OkazjeDom i ogród Nowość w świecie kamer smart home

Nowość w świecie kamer smart home

by redakcja serwisu
Kamera do domu

EZVIZ wprowadza C3X: dwuobiektywową kamerę do nocnego monitoringu w kolorze z wbudowaną sztuczną inteligencją do wykrywania ruchu pojazdów i osób.

Zamiast korzystać z oświetlenia punktowego, kamera ze sztuczną inteligencją znajdująca zastosowanie w ramach rozwiązań inteligentnego domu używa bezprecedensowego podwójnego obiektywu, aby rejestrować kolorowy obraz w ciemności.

6 maja 2020 r. – EZVIZ, światowa wiodąca marka w dziedzinie zabezpieczeń inteligentnego domu, ogłosiła dziś wprowadzenie najbardziej zaawansowanej i oczekiwanej zewnętrznej kamery z Wi-Fi – modelu C3X. Dzięki dwóm obiektywom C3X rejestruje nagrania wideo w kolorze nawet w bardzo ciemnym otoczeniu (wynik badania laboratoryjnego: natężenie oświetlenia 0,005 lx) bez konieczności włączania oświetlenia punktowego. W efekcie użytkownicy C3X mogą dostrzec szczegóły na obrazach rejestrowanych nocą, takie jak kolor odzieży i samochodów, które tradycyjne kamery do monitoringu zazwyczaj nie rejestrują.

Dzięki wbudowanym algorytmom głębokiego uczenia się sztucznej inteligencji C3X rozpoznaje poruszające się osoby i pojazdy i odróżnia je od zwierząt, liści oraz innych nieistotnych przedmiotów. Kamera przesyła powiadomienia w czasie rzeczywistym na telefon użytkownika kiedy pojazdy i/lub osoby przekroczą linie wyznaczone przez użytkownika w aplikacji.

Ta funkcja nie wymaga opłat subskrypcyjnych

C3X posiada wbudowaną syrenę i światło stroboskopowe, które można zaprogramować tak, aby uruchamiały się po wykryciu ruchu. Użytkownicy mogą zmienić syrenę na nagraną ścieżkę audio, na przykład z komunikatem „wszedłeś na prywatną posiadłość” w charakterze ostrzeżenia. Precyzja ostrzegania kamery będzie stale rosnąć, ponieważ zespół EZVIZ będzie w dalszym ciągu doskonalić model i regularnie udostępniać aktualizacje oprogramowania sprzętowego w aplikacji EZVIZ.

Klientom europejskim EZVIZ dla każdej kamery C3X umożliwia bezpłatne przechowywanie danych w chmurze przez 24 godziny

Użytkownicy mogą przechowywać nagrania wideo na serwerach spółki w chmurze na terytorium Europy lub lokalnie na karcie micro SD o pojemności do 256 GB, lub za pomocą obu tych rozwiązań.

„C3X to obecnie najbardziej zaawansowana kamera firmy znajdująca zastosowanie w ramach rozwiązań inteligentnego domu”, stwierdził Dyrektor Generalny EZVIZ Europa Richard Ye. „Kamera łączy ulubione funkcje użytkowników produktów EZVIZ, takie jak proaktywna obrona, komunikacja dwustronna i obsługa karty micro-SD. Łącząc rewolucyjne technologie rejestrowania obrazu przy niskim poziomie oświetlenia oraz sztuczną inteligencję z rozwiązaniami inżynieryjnymi EZVIZ, C3X z całą pewnością stanie się popularną kamerą do monitoringu wykorzystywaną w ramach rozwiązań inteligentnego domu oraz przez małe przedsiębiorstwa”.

Jako zewnętrzna kamera z Wi-Fi o klasie szczelności IP67 i systemowi dwuantenowemu, która gwarantuje stabilne połączenia bezprzewodowe, C3X zapewnia całoroczne bezpieczeństwo i spokój ducha.

Szczegółowe informacje na temat C3X:

  • Rozdzielczość wideo 1080p full-HD,
  • Technologia kompresji wideo H.265,
  • Transmisja Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz,
  • Klasa szczelności IP67,
  • Proste zarządzanie za pomocą aplikacji EZVIZ.

Po wprowadzeniu pierwszej kamery do nocnego monitoringu w kolorze na ubiegłorocznych targach IFA, EZVIZ ulepsza swoje produkty, wprowadzając funkcję rejestrowania obrazu nocą w kolorze oraz sztuczną inteligencję do większej liczby kamer znajdujących zastosowanie w ramach rozwiązań inteligentnego domu. „Jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy i mamy nadzieję, że klienci podzielają naszą dumę”, dodaje Richard Ye.

Specyfikacje oraz dostępność produktów i usług mogą różnić się w zależności od kraju. Dokładne informacje można uzyskać od lokalnego przedstawiciela EZVIZ.

related articles

Leave a Comment