Home OkazjeTechnologia i motoryzacja Najlepsze w posiadaniu Lexusa jest… wszystko. Dowodzą tego kolejne rankingi

Najlepsze w posiadaniu Lexusa jest… wszystko. Dowodzą tego kolejne rankingi

by redakcja serwisu
usterki

Setki godzin szkicowania i projektowania, dziesiątki prototypów, tysiące kilometrów testów i ogromne nakłady pracy na każdym etapie rozwoju. Modele Lexusa przechodzą długą ścieżkę, nim przybiorą kształty aut gotowych do produkcji. Nie jest to sztuka dla sztuki – doświadczenie i wysiłek inżynierów oraz pracujących w zakładach produkcyjnych mistrzów Takumi znajduje swoje odzwierciedlenie w satysfakcji klientów, która, jak pokazują rankingi, wciąż utrzymuje się na najwyższym poziomie.


Posiadanie Lexusa oznacza ograniczenie niechcianych wizyt w serwisie, a jakość i niezawodność jego modeli sprawia, że ich posiadacze po prostu cieszą się z nich bardziej niż klienci innych marek. To najkrótsze podsumowanie wniosków z najnowszych rankingów niezawodności. Badania przeprowadzone w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych stawiają Lexusa w roli lidera szeroko pojętej jakości i bezawaryjności. Nie chodzi jedynie o sam brak usterek – przytaczając wnioski z ankiet, brytyjskie czasopismo Auto Express napisało, że posiadacze Lexusów najwyraźniej „uwielbiają każdy aspekt posiadania tych aut”. Chodzi więc o obsługę sprzedażową, satysfakcję z serwisu auta, warunki gwarancji i wreszcie – jakość oraz bezproblemowość samego samochodu.

Numer jeden w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie badanie zostało przeprowadzone przez czasopismo cytowane wyżej. Ankiety, które posiadacze różnych aut używanych wypełniali w ramach Auto Express Drive Power dały Lexusowi wynik 89,21%, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce. Kilkuletnie modele były oceniane w wielu aspektach, a Lexus zwyciężył m.in. w kategoriach takich jak nadwozie, wnętrze, komfort, niezawodność i jakość montażu. W badaniu ujęte zostało 75 modeli używanych aut, a w pierwszej dziesiątce znalazły się aż 4 Lexusy! Numerem jeden w całym zestawieniu okazał się Lexus GS – hybrydowa limuzyna klasy średniej. Miejsca czwarte, szóste i siódme zajęły odpowiednio Lexus RX trzeciej generacji, Lexus CT i Lexus RX czwartej, obecnej generacji. Te wyniki pokazują, że posiadacze Lexusów mogą wymagać od swoich aut najwyżej jakości również po okresie gwarancyjnym.

Numer jeden w Stanach Zjednoczonych

Badanie jakości w USA zostało z kolei przeprowadzone przez organizację konsumencką Consumer Reports. Renomowany podmiot od lat działa na zasadach non-profit, a jego misją jest publikacja niezależnych testów, zorientowana na konsumenta edukacja publiczna i wspieranie ich interesów. W korespondencyjnym badaniu kierowcy zostali poproszeni o ocenę swoich samochodów w 17 aspektach, a rezultaty określające poziom niezawodności miały mieścić się w przedziale punktów od 0 do 100. Przeciętne wyniki wahały się od 41 do 60 punktów. A jak prezentuje się na tle konkurencji wynik osiągnięty przez Lexusa? Japońska marka premium, która zajęła pierwsze miejsce i uzyskawszy 76 punktów, wyprzedziła Mazdę, Toyotę, Infiniti, Hondę i Subaru. Japońskie auta poradziły sobie znacznie lepiej niż konkurencji z Europy czy USA.

related articles

Leave a Comment