Home OkazjeTechnologia i motoryzacja Na czym polega lakiernictwo samochodowe?

Na czym polega lakiernictwo samochodowe?

by redakcja serwisu
malowanie samochodu

Lakiernictwo samochodowe obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu przywrócenie pierwotnego wyglądu auta lub nadanie mu zupełnie nowych cech. Na czym polega lakiernictwo samochodowe? Jaki sprzęt jest wykorzystywany podczas poszczególnych czynności przebiegających w warsztacie? Jakie środki ochrony osobistej stosuje profesjonalny lakiernik? Więcej dowiesz się z poniższego tekstu. 

Lakiernictwo samochodowe – w jaki sposób przebiega?

Lakiernictwo samochodowe w Toruniu jest dosyć skomplikowaną procedurą, na którą składa się wiele etapów. Wiele zależne jest od tego, czy zmiany mają być całościowe, czy tylko dotyczyć konkretnych elementów. Samochody w stanie powypadkowym często mają wgniecenia lub innego rodzaju ubytki w karoserii, a więc zanim przystąpi się od ich malowania, należy wyrównać powierzchnię. Podstawowym środkiem do tego jest wypełniacz, nazywany popularnie szpachlą. Musi on zostać nałożony i wyrównany do odpowiedniego poziomu. Lakier wierzchni powinien zostać przygotowany jeszcze przed nałożeniem nowej warstwy kryjącej. Samo malowanie odbywa się w osobnym pomieszczeniu nazywanym lakiernią. Osoba wykonująca tę pracę powinna być zabezpieczona zarówno przez strój techniczny, jak i aparat oddechowy. Gdy lakier wyschnie, należy znaleźć wszystkie nierówności, które muszą zostać usunięte i wygładzone. Wtedy też dochodzi do polerowania i woskowania powierzchni. Ostatnim etapem jest zaś umycie całego wozu. 

Przegląd techniczny – czego dotyczy, co obejmuje i gdzie jest wykonywany?

Przegląd techniczny w Toruniu to procedura, którą powinno się wykonywać przynajmniej raz do roku, zgodnie z przepisami polskiego prawa. Każdy samochód dopuszczony do udziału w ruchu drogowym musi być sprawny. Zależy od tego bezpieczeństwo nie tylko osób w nim przebywających, ale także innych pojazdów. Odpowiednim do tego przeglądu miejscem jest okręgowa stacja kontroli pojazdów. Jej zadaniem jest wychwycenie wszelkich nieprawidłowości i skierowanie ich do usunięcia. 

related articles

Leave a Comment