Home Styl życia Majówkowe szaleństwo – czyli okazja do wypoczynku

Majówkowe szaleństwo – czyli okazja do wypoczynku

by redakcja

Możliwości jest nieskończona ilość, wszystko zależy od naszych preferencji oraz pogody. Dla fanów aktywnego spędzania czasu idealnym pomysłem może być wycieczka rowerowa lub dłuższy spacer. Pozwoli to nam nie tylko poprawić swoją formę, ale również na podziwianie widoków, czy to klimatycznej starówki, czy tętniącego życiem lasu. Wspaniałym pomysłem w trakcie tego typu wypraw jest zrobienie pikniku. Pozwoli on na zregenerowanie sił w trakcie wycieczki oraz zacieśni rodzinne więzy ze względu na idealną okazję do wspólnych rozmów.

W naszym koszyku oprócz obowiązkowego koca powinny znaleźć się również zdrowe przekąski. Rekomendowanymi przez nas pozycjami będą woda np. z sezonowymi owocami, która idealnie ugasi pragnienie, oraz kanapki, które pozwolą na odbudowanie utraconej energii. Szczególnie polecamy wziąć również takie pyszności jak precelki w solonym karmelu oraz crunchy cheese od marki Mixit. Słone precelki połączone ze słodko-słonym karmelem rozpłyną się w Waszych ustach pozostawiając niepowtarzalny smak.

Ponadto idealnie łączą się z wodą z owocami. Ich chrupkość sprawi, że nie będziecie mogli się od nich oderwać. Niemniej ciekawy jest crunchy cheese od Mixit. Trzy rodzaje serów (Gouda, Cheddar i Emmentaler) zostały wysuszone mrozem (liofilizowane), co jest nowym sposobem na polskim rynku.

Przez zastosowanie tej innowacyjnej metody, przekąska jest chrupiąca, nie roztopi się w trakcie podróży i zachowa wszystkie swoje atuty. Dzięki zróżnicowanym gatunkom sera z pewnością dogodzi podniebieniom zarówno młodszemu pokoleniu jak i dorosłym. Ponadto idealnie skomponuje się np. ze świeżymi owocami takimi jak winogrona. Jeżeli nie jesteście zagorzałymi fanami aktywności fizycznej, to nasze piknikowe propozycje sprawdzą się również w wersji domowej. Śmiało można po nie sięgać w trakcie planszówkowych batalii, jak i podczas wieczornego seansu filmowego. Co lepsze, dzięki naturalnemu składowi i braku konserwantów oraz sztucznych barwników proponowane przez nas przekąski są zdrowsze niż popularne chipsy, czy czekolada.

Bez względu na to czy planujemy wycieczkę, czy domowy wypoczynek w Majówkę, ważnym elementem tego wspaniałego weekendu są przekąski. Powinniśmy się zatem odpowiednio przygotować. A czy wy już wiecie zakąski zakrólują w Waszej diecie w tym czasie?

related articles

Leave a Comment