Home OkazjeDom i ogród Laserowe czujniki ruchu – sprawdzone na schody!

Laserowe czujniki ruchu – sprawdzone na schody!

by redakcja serwisu
czujnik ruchu

Chcesz, aby światło na schodach włączało się automatycznie? W takim przypadku warto zamontować przy nich czujnik ruchu. Do tego celu często wybierane są czujniki laserowe. Jak dokładnie działają i jakie oferują zalety?

Dlaczego warto zamontować czujnik ruchu przy schodach?

Włączanie i wyłączanie oświetlenia na schodach może być męczące. Często również zapominamy o tym, że konieczne jest wyłączenie oświetlenia na klatce schodowej, co sprzyja wyższym rachunkom za energię elektryczną.

Właśnie dlatego obecnie bardzo często w domach oraz na zewnątrz nich montowane są czujniki ruchu. Tego typu czujniki pozwalają na wykrycie obecności oraz w połączeniu z instalacją oświetleniową pozwalają na automatyczne uruchomienie światła. Gaśnie ono wtedy, gdy czujnik nie będzie wykrywał już w okolicy obecności osoby.

Zamontowanie czujników ruchu przy schodach związane jest zatem z wieloma zaletami, między innymi są to:

  • brak konieczności ręcznego włączania i wyłączania światła

  • wygodniejsze używanie klatki schodowej

  • podwyższenie poziomu bezpieczeństwa – mniejsze ryzyko upadków

  • zmniejszenie kosztów związanych z oświetleniem

Jak wybrać odpowiedni czujnik ruchu na schody?

Do montażu przy schodach można zastosować różne rodzaje czujników ruchu, które mogą być dobrane również do konkretnych potrzeb użytkowników.

Obecnie bardzo popularne są laserowe czujniki ruchu, które wysyłają wiązkę światła. Wtedy, gdy zostanie ona przerwana, wtedy czujnik przekazuje informację o tym do sterownika, który uruchamia instalację oświetleniową na klatce schodowej.

Czujniki laserowe mają najczęściej formę niewielkiego urządzenia przeznaczonego do montażu podtynkowego. Są one umieszczane w puszce i dostępne są w różnych kolorach, więc można również dopasować je do otoczenia.

Takie czujniki ruchu wyróżniają się wysoką precyzją działania. Pozwalają one również na regulowanie zakresu detekcji w odległości od około 0,1 metra do 2 metrów. Można również regulować czas podtrzymywania włączenia światła oraz zmieniać jasność, aby czujnik nie włączał się automatycznie po włączeniu innego źródła światła.

Gdzie można zakupić laserowe czujniki ruchu?

Obecnie laserowe czujniki ruchu są oferowane głównie w sklepach prowadzących sprzedaż elementów elektronicznych i elektrycznych.

Duży wybór tego typu elementów znajduje się zwłaszcza w sklepach internetowych, gdzie można znaleźć je w różnych wersjach kolorystycznych. Można wtedy dobrać odpowiednie laserowe czujniki ruchu przeznaczone do uruchamiania oświetlenia na klatce schodowej i od razu zamówić je online.

related articles

Leave a Comment