Home Aktualności Kwiaty silikonowe – dlaczego są lepsze od świeżych?

Kwiaty silikonowe – dlaczego są lepsze od świeżych?

by redakcja serwisu
silikonowe kwiaty

Dekoracje oparte na kwiatach dobrze prezentują się we wnętrzach przez cały rok. Niemniej jednak wyłącznie wiosną i latem mamy dostęp do świeżych kwiatów w stosunkowo dobrej cenie, natomiast jesienią i zimą za dobrej jakości bukiety musimy zapłacić naprawdę sporo. Alternatywnym rozwiązaniem są kwiaty silikonowe, którymi coraz więcej osób zastępuje prawdziwe. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Moc kompozycji

Kwiaty silikonowe dają naprawdę szerokie możliwości jeśli chodzi o stworzenie ciekawych, tematycznych kompozycji. Można z nich zrobić proste bukiety, które sprawdzą się przez cały rok jako mini dekoracja. Z drugiej strony, coraz częściej stanowią one pełnowartościową ozdobę, do której wystarczy dodać kilka elementów, tak aby stworzyć niepowtarzalną, rzucającą się w oczy kompozycję. Silikonowe kwiaty to nie tylko tradycyjne tulipany, lecz również gałązki choinki czy owoce na piku, po które chętnie sięgamy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, przygotowując ozdoby bożonarodzeniowe.

Dekoracja dla profesjonalistów

Sztuczne kwiaty w ostatnich latach powróciły do łask. W niczym nie przypominają one tych, które pamiętamy z czasów dzieciństwa – obecnie prezentują wysoką jakość, imitując te prawdziwe. Korzystają z nich nie tylko osoby prywatne, lecz również dekoratorzy wnętrz, którzy stawiają przede wszystkim na praktyczne rozwiązania. Powszechnie wiadomo, że prawdziwe kwiaty można wykorzystać jedynie raz – chyba, że zdecydujemy się je zasuszyć, a następnie wykorzystać w tworzeniu dekoracji DIY. Tymczasem kwiaty silikonowe wykorzystamy dowolną ilość razy, zmieniając ich układ w kompozycji czy dodając do nich innego typu elementy. Kwiaty sztuczne są stosunkowo proste w utrzymaniu – wystarczy przetrzeć je zwilżoną ściereczką, tak aby pozbyć się nadmiaru kurzu. Nie trzeba ich prać ani czyścić – tego typu zabiegi wpływają bowiem na ich wygląd.

Doskonały wybór nie tylko na zimę

O kwiatach silikonowych najczęściej przypominamy sobie zimą, gdy te prawdziwe kosztują naprawdę sporo. Niemniej jednak warto zawsze mieć je w zanadrzu, także w porze letniej. Doskonale sprawdzają się nie tylko w domach, lecz również w biurach czy różnego typu punktach usługowych. Niektóre z nich możemy też umieścić w ogrodzie (na przykład w altanie) bądź na ganku. Wiele zależy tutaj od efektów końcowych, jakie chcemy osiągnąć, a także od naszej kreatywności i wyobraźni. Kwiaty sztuczne dają szerokie pole do popisu zwłaszcza osobom, które uwielbiają prace ręczne i samodzielne tworzenie dekoracji.

related articles

Leave a Comment