Home Promocje Kuchenne must have według FDESIGN

Kuchenne must have według FDESIGN

by redakcja serwisu
wazon

Przepis na idealną kuchnię? Świetny wygląd i wygoda użytkowania. Czyli ponadczasowość, która koresponduje z aktualnymi trendami, wsparta funkcjonalnością umocowaną w ergonomii i nowoczesnych rozwiązaniach. Wszystko to znajduje odbicie w kuchennych kolekcjach marki FDESIGN. 

Trudno dziś wyobrazić sobie dobrze urządzoną kuchnię bez sprzętów gwarantujących komfort codziennej kuchennej pracy. Zaawansowane technologicznie płyty i kuchenki, chłodziarki i piekarniki, ekspresy i zmywarki są na liście urządzeń, o których nawet początkujący użytkownicy kuchni będą pamiętać przy okazji jej urządzania. Jednak świadomość dotycząca takich elementów wyposażenia, jak bateria, bywa wiedzą z wyższego pułapu.

Tymczasem współczesne baterie mają funkcje, o których większość z nas jeszcze do niedawna mogła jedynie pomarzyć. Dziś te rozwiązania są na wyciągnięcie ręki.

Większe zasięgi

Jak zwykle, chodzi o podniesienie komfortu. Nie musimy dźwigać dużych i nieporęcznych naczyń, jak choćby wazon, konewka czy garnek, gdy mamy do dyspozycji baterię z elastyczną, wyciąganą wylewką, która znacznie zwiększa zasięg strumienia wody. Elastyczna wylewka to także łatwiejsze opłukiwanie naczyń i warzyw, czy wreszcie spłukiwanie samego zlewozmywaka. W katalogu FDESIGN znajduje się kilka baterii spełniających te potrzeby. Wśród tych w nowoczesnym stylu to np. elegancka ARDESIA, matowo czarna z akcentami różowego złota. Obrotowa i wyciągana wylewka o długim zasięgu gwarantuje komfort użytkowania. Uchwyt typu joystick pozwala na swobodne ustawienie żądanego strumienia i oszczędne gospodarowanie wodą. Inną baterią o nowoczesnej linii jest industrialna w stylu AVANZA (FD1-A08-4B-11) – połączenie elastycznej czerni z błyszczącym chromem.

Również baterie stylizowane na zabytkowe wyposażone są w nowoczesne rozwiązania. Mają retro kształty, pasujące do klasycznych i stylowych wnętrz, a technologię jak najbardziej przyszłościową. Ciekawym przykładem jest trzyotworowa bateria z kolekcji LACRIMA, z wyciąganą, oddzielną rączką natrysku. Model zlewozmywakowy ma wygodne, wysokie kurki do zimnej i ciepłej wody, obrotową wylewkę zakończoną perlatorem, a także odrębnie zamontowaną wylewkę natrysku, której podnosi komfort korzystania ze strefy zlewozmywaka.

Jej wysokość

Swoboda ruchów oznacza wolność. Nie chcemy żonglować naczyniami, które nie mieszczą się pod kranem. Na szczęście nie ma takiej konieczności, gdy możemy skorzystać z baterii z wysoką wylewką. Do takich należy kuchenna bateria o niezwykle wyrafinowanej linii z kolekcji ZAFFIRO FDESIGN, której wysokość dochodzi do 300 mm.

Zmywanie z widokiem

Dziś w urządzaniu wnętrz nie ma kwestii niemożliwych, zatem umiejscowienie strefy zlewozmywaka w okolicach okna jest jak najbardziej realne. W portfolio FDESIGN taką sposobność daje bateria AVANZA (FD1-A14-4-11 oraz FD1-A03-4-11) z funkcjonalną, jedno- i obustronnie składaną wylewką z blokadą. Jednym ruchem da się ją złożyć do poziomu zlewozmywaka, by wygodnie otworzyć skrzydło okna. Podczas zmywania będziemy mogli nie tylko podziwiać widoki, ale także zaczerpnąć świeżego powietrza.

Gorące (na) życzenie

Dla osób z wysoką świadomością ekologiczną komfort oznacza nie tylko wygodę podczas pracy w kuchni, ale też możliwość wpływu na środowisko. Proekologiczną postawę wspierają baterie z rozwiązaniami oszczędzającymi wodę, a także np. z funkcją Cold Start – kolejnym narzędziem na miarę naszych czasów. Cold Start polega na tym, że bateria w pozycji wyjściowej (uchwyt w pionie) uruchamia zimną wodę. Dzięki temu można ograniczyć zużycie tej ciepłej, której nie zawsze potrzebujemy (ale która zawsze łączy się z większym zużyciem energii). Do uruchomienia przepływu gorącej wody potrzebny jest dodatkowy ruch. Funkcję Cold Start znajdziemy np. w baterii ARDESIA.

related articles

Leave a Comment