Home OkazjeModa i uroda Koszulki z logo – jak je zaprojektować?

Koszulki z logo – jak je zaprojektować?

by redakcja serwisu
koszulka

T-shirt z logo to upominek, który można wręczyć zarówno klientom, jak i pracownikom firmy. Ciekawa grafika lub napis zachęcą ich do noszenia koszulki, dzięki czemu staną się żywą reklamą marki. Kluczem do marketingowego sukcesu przedsięwzięcia jest odpowiednie zaprojektowanie bluzki.

Na jakie elementy zwrócić uwagę projektując gadżety reklamowe?

Koszulki z logo lub bluzy z nadrukiem to świetny pomysł na prezent dla pracowników oraz klientów firmy. Inwestycja w takie gadżety reklamowe wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Jeśli odzież nie zostanie dobrze zaprojektowana, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko trafi w kąt szafy. Jakie aspekty należy wziąć uwagę podczas tworzenia projektu nadruku na koszulkę?

Odzieżowe upominki reklamowe muszą przede wszystkim wyglądać estetycznie. Na atrakcyjny wygląd koszulki składa się głównie kolor oraz wielkość nadruku. Barwa logo lub innego elementu dekoracyjnego powinna być kontrastowa względem materiału T-shirta. Tylko wtedy naniesiona treść będzie dobrze widoczna.

Kwestia rozmiaru nadruku również wpływa na jego czytelność. Jednak w dużej mierze oddziałuje także na estetykę całego projektu. Warto pamiętać, że zbyt obszerne logo może być nieco nachalne. Należy zachować umiar, dzięki któremu noszenie koszulki będzie dla klienta komfortowe.

Jak zadbać o jakość koszulki z logo?

Nadruki na koszulkach powinny mieć wysoką jakość, która zapobiegnie ścieraniu się napisów, grafik czy zdjęć. Warto więc zadbać o to, aby nadruk wykonany był metodą sitodruku lub za pomocą termotransferu. Takie wykończenie zapewnia wysoką odporność materiału na czynniki zewnętrzne.

Wysoka jakość nadruku zależy także od tego, w jaki sposób zostanie zapisany jego projekt. Czcionki należy przekształcić na krzywe, a kolory powinny być podane w palecie PANTONE. Dzięki temu graficy z drukarni stworzą nadruk, który w żadnym względzie nie będzie odbiegać od projektu widocznego na ekranie komputera.

Odzież z nadrukiem to gadżet, który nie może być wykonany po macoszemu. Logo, grafika czy tekst powinny zostać zaprojektowane tak, aby na koszulce powstała estetyczna i czytelna kompozycja.

related articles

Leave a Comment