Home Styl życia Karmy dla psa

Karmy dla psa

by redakcja serwisu
karma

Każdy właściciel czworonoga chce dla niego jak najlepiej, a jednym z podstawowych elementów wspierających jego zdrowie jest odpowiednie żywienie. Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych produktów, wiec świadomy wybór konkretnego artykułu może przysporzyć trudności. Co powinna zawierać pełnowartościowa, mokra karma dla szczeniaka albo starszego psa? Tak samo, jak ludzie, zwierzęta mają ulubione smaki czy alergie pokarmowe, dlatego decyzja jest kwestią bardzo indywidualną. Dobrym wyjściem jest pożywienie lecznicze, którego zawartość jest starannie skomponowana. 

Jaką mokrą karmę dla psa wybrać

Najważniejszy jest skład – karma mokra dla psa musi być pełnowartościowa. Obecność odpowiednich składników odżywczych ułatwi dbanie o zdrowie zwierzaka. Wśród polecanych marek pożywienia jest między innymi Purina. Karma dla psa od tej firmy powstaje z wyselekcjonowanego, świeżego mięsa, a nad doborem składników czuwają nie tylko weterynarze, ale również specjaliści z dziedziny żywienia zwierząt.

Wysokiej jakości mokra karma dla szczeniaka albo starszego psa powinna:

  • zawierać świeże (nieprzetworzone) mięso albo ryby – koniecznie na pierwszym miejscu w składzie,
  • zostać wzbogacona o warzywa lub owoce, czasami również o dodatki funkcjonalne,
  • mieć określony poziom wilgotności (zawartość wody),
  • dostarczać potrzebne do prawidłowego rozwoju składniki analityczne,
  • być wolna od polepszaczy smaku, pestycydów, konserwantów i innych substancji chemicznych,
  • mieć odpowiednią konsystencję (zgodnie z preferencjami pupila),
  • kusić aromatem – trzeba pamiętać, że dla zwierząt istotny jest zapach, nie kolor czy wygląd pożywienia.

Nie tylko skład jest ważny, ale również opakowanie, w jakim jest sprzedawane pożywienie. Dostępne są wygodne aluminiowe tacki, saszetki albo popularne puszki o różnej pojemności. Wybór jest tu uzależniony od tego, ile zwierzak jet w stanie zjeść, czyli wagi czworonoga, wieku czy sposobu łączenia z innymi posiłkami (np. z suchą karmą). Jeśli zapotrzebowanie jest niewielkie, lepiej wybrać mniejszą formę. Dzięki temu łatwo można uniknąć utracenia aromatu i przeterminowania produktu. Karma weterynaryjna dla psa często ma podaną zalecaną dawkę, więc wyliczenie odpowiedniej porcji jest proste.

Pełnowartościowe pożywienie dla psów

Od wyboru konkretnego rodzaju pokarmu zależy przede wszystkim zdrowie zwierzaka! Karma dla psa Purina jest zbilansowana i wspiera nie tylko funkcjonowanie układu trawiennego, ale też dba o sierść, zęby, kości i stawy. Odpowiednio dobrana do rasy umożliwia prawidłowy rozwój i wzrost.

Niektóre produkty są towarami o działaniu specjalistycznym, wspierającym leczenie poszczególnych dolegliwości, między innymi chorób nerek czy otyłości. Decyzję o ich kupnie warto skonsultować ze specjalistą, który przedstawi zalecenia dotyczące korzystnego żywienia i odpowiedniego składu oraz poleci dopasowany do potrzeb czworonoga produkt. Dieta psa powinna być przemyślana – to szansa na bycie właścicielem szczęśliwego i zdrowego zwierzaka.

related articles

Leave a Comment