Home Styl życia Jesień bez wychodzenia z domu – zadbaj o swój komfort

Jesień bez wychodzenia z domu – zadbaj o swój komfort

by redakcja serwisu
Zyj podczas jesieni

Pogoda nie rozpieszcza, a sytuacja na zewnątrz, szczególnie teraz, nie zachęca do wyjścia z domu. Poprawie nastroju nie pomaga jesienna chandra, która o tej porze roku dotyka wielu z nas. Jak polepszyć swoje humor? Jakie jesienne drobne przyjemności działają na nas najlepiej? Podpowiadamy, co zrobić, by wprowadzić się w wyborny jesienny nastrój bez wychodzenia z domu.

Nasze zwyczaje w tym roku bez wątpienia mocno się zmieniły. Pracujemy głównie w trybie home office, a przez zamknięte kina, restauracje i kawiarnie nie możemy choć na chwilę oderwać się od domowej codzienności. Jesteśmy zmuszeni zachować dystans społeczny, co nie sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi. Nawet szybkie tournee po galerii handlowej, które kiedyś było przyjemnością, teraz zdaje się nie mieć tyle uroku. Zakupy spożywcze z dostawą wprost pod nasze drzwi do niedawna kojarzone były ze zbytnim wygodnictwem. Teraz to nasza codzienność. Analiza Mood Media pokazuje, że połowa przebadanych osób po prostu obawia się o swoje zdrowie w trakcie pobytu w sklepie, a 23% z nich będzie unikało takich wizyt w najbliższej przyszłości. Co więcej, badanie UCE Research podaje, że blisko 1/3 Polaków przyznaje się do chętniejszego kupowania produktów spożywczych online. Tak samo często zamawiamy jedzenie do domu. To wyraźnie pokazują wyniki ankiety SW Research dla Glovo, w której aż 34% osób korzysta z tej usługi co najmniej raz w tygodniu.

Lunch kuchni świata i zakupy za pomocą jednego kliknięcia

Siąpiący zewsząd deszcz i chłodniejsze dni sprawiają, że nasze kubki smakowe domagają się nowych doznań. To dobry czas, by spróbować nieznanych dotąd smaków. Boisz się eksperymentowania w kuchni lub nie masz w lodówce potrzebnych składników? Jeśli jeszcze nie zamawiałaś jedzenia lub zakupów przez aplikację – do dzieła! To trend, który mocno zakorzenił się na naszym rynku. Wybierając aplikację zakupową zwróć uwagę na to, by miała ona szeroki wachlarz współpracujących sklepów, punktów usługowych czy sieci handlowych, tak jak na przykład Glovo. Marka współpracuje z Biedronką, Carrefourem Express czy Auchanem i jest dostępna dla mieszkańców 33 polskich miast. Dzięki temu nie musisz martwić się o dostępność tego, na co aktualnie masz ochotę, a także przejmować się sytuacją za oknem. Po prostu rozsiadasz się wygodnie w fotelu i zamawiasz. Do wirtualnego koszyka dodajesz produkty lub dania, płacisz przez aplikację i gotowe. Pozostało tylko czekać na kuriera, który dostarczy Twoje zamówienie pod same drzwi. Co więcej, dzięki dostawie bezkontaktowej jesteś zupełnie bezpieczna.

Jesień czasem słodkich przyjemności

Krótsze dni i nieprzyjemna pogoda z deszczem i niskimi temperaturami wpływają na zaburzenia nastroju i pojawienie się jesiennej chandry. Każdy z nas ma swoje sprawdzone sposoby na walkę z nią, jednak… coś pysznie słodkiego podniesie na duchu nawet największego jesiennego marudę. Jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, ponad połowa Polaków sięga po słodycze w celu poprawy nastroju. Nic więc dziwnego, że w pochmurny dzień masz ochotę na chwileczkę zapomnienia z ulubioną czekoladą, ciastem czy kawą na słodko. Jeśli nie masz nastroju na pieczenie smakołyków, a nawet wychodzenia do pobliskiego sklepu, tu także możesz polegać na aplikacji do zamawiania jedzenia i zakupów. Miłośnicy słodkich napojów czy kaw mogą skorzystać z oferty kawiarni sieci Starbucks i zamówić Pumpkin Spice Latte. Okrzyknięty przez wielu sympatyków tej pory roku smakiem jesieni napój zamówisz wprost do Twoich rąk – i jesień od razu nabiera lepszego smaku.

Kultura wysokich lotów i plejada gwiazd na małym ekranie

Jesienią zazwyczaj ruszały nowe sezony spektakli, oper, koncertów. W tym roku jednak będzie inaczej – wszystko to zobaczymy na ekranie smartfona czy telewizora. Sprawdź, jakie interesujące Cię wydarzenia kulturalne odbędą się online w najbliższym czasie, zaplanuj wówczas wieczór i ciesz się świetną dawką sztuki. Długie jesienne wieczory sprzyjają również filmowym maratonom. Zawsze chciałaś obejrzeć kilka filmów lub odcinków serialu, ale nie wystarczało Ci na to czasu? Teraz nadrobisz wszystkie zaległości. Przejrzyj biblioteki platfrom streamingowych i zapisz w ulubionych tytuły które Cię zaciekawiły. Teraz nie spędzisz godziny na wybieraniu tytułu na dzisiaj i już nic nie przeszkodzi Ci w wieczornym seansie.

Długie jesienne wieczory mogą być fajne. Teraz są jeszcze bardziej „domowe” niż zazwyczaj, przez co wymagają dodatkowych przygotowań i zaprzyjaźnienia się z nowymi aplikacjami. Ale dzięki nim życie staje się o wiele łatwiejsze.

related articles

Leave a Comment