Home OkazjeDziecko Jakie zabawki najlepiej nadają się do wody?

Jakie zabawki najlepiej nadają się do wody?

by redakcja serwisu
zabawki do kapieli dla dzieci

Producenci oferują całe mnóstwo zabawek do kąpieli dla dzieci. Wśród propozycji znajduje się wiele artykułów, które zaprojektowano tak, by dawały dzieciom mnóstwo frajdy i jednocześnie ćwiczyły małą motorykę, rozbudzały ciekawość i zapewniały stymulację sensoryczną. Jakie zabawki wybrać, by sprawić dziecku radość i uprzyjemnić kąpiel?

Zabawki do kąpieli dla niemowląt

Wśród zabawek dla niemowląt znajduje się wiele propozycji, które przede wszystkim ćwiczą małą motorykę. Należą do nich piłeczki, kubki i wiaderka do przelewania wody, a także zabawki z przyssawkami, które maluch może przyczepiać do wanny. Będą to również wszelkiego rodzaju gumowe piszczałki, które wydają specyficzny dźwięk rozbudzający ciekawość dziecka.

Przypominamy, że najbezpieczniejsza zabawa w wodzie ma miejsce wtedy, gdy maluch siedzi w wannie samodzielnie i stabilnie. Jak dodaje sklep dziecięcy For Kids, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się, warto ułożyć na dnie wanny specjalną matę antypoślizgową.

Zabawki do kąpieli dla starszaków

Choć wiaderka do przelewania wody czy piłeczki unoszące się na wodzie są zawsze aktualne i budzą zainteresowanie również wśród starszych dzieci, przygotowano dla nich dużo więcej propozycji. Do zabawy z wodą doskonale sprawdzą się nakręcane łódeczki – wystarczy pociągnąć sznureczek, położyć zabawkowy pojazd na wodzie i obserwować jak sunie pomiędzy górami z piany. Starsze dzieci, których mała motoryka jest już dobrze rozwinięta, chętnie bawią się zestawem do wyławiania, składającym się z siatki na drążku oraz zabawek pływających w wodzie. To świetna zabawa, która jednocześnie ćwiczy precyzję i cierpliwość dziecka. Jakie jeszcze zabawki do kąpieli wybrać?

  • Rurki wyposażone w różne mechanizmy poruszane za pomocą wody.

  • Pływające pieski – to prawdziwa atrakcja dla maluchów. Piesek, który pływa po wodzie, kręcąc łapkami, by zaaportować kość, dostarczy wielu wrażeń.

  • Zabawki pływające i świecące – wyposażone w specjalny czujnik, który po zetknięciu z wodą sprawia, że zabawka sama płynie i świeci.

  • Zabawki tryskające wodą. Kogo z nas nie bawiło ochlapywanie się wodą? Dla dzieci to szczególna frajda dlatego zabawka, która po położeniu na wodzie zacznie wypuszczać w górę nieprzerwany strumień wody, będzie zabawnym zaskoczeniem dla malucha.

related articles

Leave a Comment