Home Aktualności Jakie rodzaje wózków widłowych wyróżniamy?

Jakie rodzaje wózków widłowych wyróżniamy?

by redakcja serwisu
rodzaje wozkow widlowych

Wózki widłowe to pojazdy wykorzystywane podczas wielu prac magazynowych. Dostępne są ich różne rodzaje, w związku z czym każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie. Najczęściej są kupowane przez właścicieli firm, ale istnieje również możliwość ich wynajmu. Wózki widłowe dzieli się ze względu na napęd, a także funkcję. W poniższym artykule przedstawiamy te podziały. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, zwłaszcza jeśli myślisz o nabyciu pojazdu.

Osoby, które przygotowują się do zakupu wózka widłowego, powinny poznać najważniejsze informacje na jego temat. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wysokiej jakości pojazdu, który spełni wszelkie oczekiwania, a także zaspokoi istotne potrzeby w danej firmie. Pracownik firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia, specjalizującej się w sprzedaży, wynajmie i serwisie wózków widłowych podpowiada: Znajomość rodzajów wózków widłowych przydaje się również podczas wynajmu pojazdów. Dzięki tej wiedzy można uniknąć pomyłki związanej z wypożyczeniem nieodpowiedniego modelu wózka. Wszelkie błędy prowadzą do opóźnień, co nie jest wskazane podczas prac.

Wózki widłowe dzielone na napęd

Podział wózków widłowych dotyczy m.in. napędu. Dostępne są modele spalinowe, gazowe oraz elektryczne. Wszystkie cieszą się dużym zainteresowaniem i są wybierane w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Modele spalinowe działają przy wykorzystaniu oleju spalinowego i napędu gazowego LPG, w związku z czym najlepiej sprawdzają się do pracy na zewnątrz. Wózki gazowe stanowią najbardziej ekonomiczny wybór, natomiast elektryczne są najchętniej wybierane do zamkniętych pomieszczeń. Wyróżniają się świetną ładownością.

Rodzaje wózków widłowych z podziałem na funkcje

Pojazdy dzieli się również ze względu na funkcje. Zapoznaj się z tym podziałem przed zakupem czy wynajmem wózka widłowego, aby jak najlepiej dopasować go do własnych potrzeb. Odpowiednio dobrany model zwiększy efektywność pracy. Dostępne są wózki widłowe:

  • boczne – do długich i niestandardowych towarów,
  • terenowe – na trudne tereny,
  • podnośnikowe – mają daleki zasięg,
  • systemowe – cechują się nowoczesnymi parametrami,
  • wysokiego składowania – mają wysuwany do przodu maszt,
  • skrętne – idealne do ciasnych i krętych przestrzeni,
  • wielokierunkowe – umożliwiają niezależny kierunek kół,
  • podwieszane – można je transportować razem z ładunkiem,
  • kontenerowe – o wysokiej ładowności,
  • antywybuchowe – do transportu substancji zagrożonych wybuchem.

related articles

Leave a Comment