Home Aktualności Jakie metody ułatwiają wykrywanie wycieków wody?

Jakie metody ułatwiają wykrywanie wycieków wody?

by redakcja serwisu

Zalanie domu to coś czego zdecydowanie nikt nie chciałby doświadczyć. Jest to stresująca sytuacja narażająca na spore koszty i zniszczenia. Z tego powodu warto wiedzieć w jaki sposób sobie radzić i gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia wycieku wody w budynku mieszkalnym.

Wykrywanie wycieków – metody

Istnieją różne metody umożliwiające wykrywanie wycieków:

  • Wykrywanie wycieków metodą akustyczną
  • Wykrywanie wycieków przy pomocy kamery inspekcyjnej
  • Wykrywanie wycieków za pomocą specjalistycznych barwników
  • Wykrywanie wycieków metodą dymną

Każda z nich sprawdza się w nieco innych okolicznościach i sytuacjach. Metoda akustyczna wykorzystywana jest w instalacjach sanitarnych i grzewczych. Umożliwia ona wykrycie wycieku poprzez fale dźwiękowe emitowane przez uszkodzenie. Kamera inspekcyjna sprawdza się przy badaniu rur kanalizacyjnych – umożliwia ich obserwacje od środka. Metoda dymna umożliwia między innymi sprawdzenie szczelności dachu. Wykrywanie wycieków w Krakowie dostępne jest za pomocą wszystkich z tych metod. Fachowcy w zależności od sytuacji pomagają wybrać najbardziej skuteczną i posługując się nią dokonują detekcji.

Lokalizacja wycieków za pomocą kamery termowizyjnej

Jednym z narzędzi wykorzystywanym do lokalizowania wycieków jest kamera termowizyjna. Jej praca opiera się na obrazowaniu w podczerwieni, co daje możliwość zaobserwowania promieniowania cieplnego zobrazowanego za pomocą kolorów, przypisanych do odpowiednich zakresów wartości temperatury. Lokalizacja wycieków w Krakowie za pomocą kamery termowizyjnej zapewnia ogromną skuteczność i pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnego wyniku.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w lokalizacji wycieków?

W sytuacji powstania wycieku w budynku mieszkalnym, szybka i fachowa pomoc umożliwia opanowanie sytuacji, nim dojdzie do całkowitego zalania. Nie warto czekać. Finalnie koszty wezwania firmy specjalizującej się w wykrywaniu wycieków są dużo niższe niż koszty napraw uszkodzeń spowodowanych przez zalanie.

related articles

Leave a Comment