Home Aktualności Jaką zmywarkę do kuchni wybrać?

Jaką zmywarkę do kuchni wybrać?

by redakcja serwisu
zmywarka jaka wybrac

Proces wyboru idealnej zmywarki do kuchni bywa niełatwy. Na rynku znajdziemy setki propozycji, które dają wiele możliwości. Pamiętajmy o tym, że sprzęt pozwala zachować czystość w kuchni i zaoszczędzić nasz czas. Poza tym, docenić warto mniejsze zużycie energii i wody. Musimy dokładnie zastanowić się, jaki model spełni nasze oczekiwania. Funkcjonalne zmywarki są ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu. Jaką zmywarkę do kuchni wybrać? O czym warto pamiętać? Jakie aspekty są najważniejsze?

Wielkość zmywarki

Pamiętajmy o tym, że wielkość zmywarki jest bardzo ważnym parametrem. Wpływa bowiem na ilość naczyń i rozmiar danego sprzętu. Producenci oferują kilka rodzajów i rozmiarów – od modele wolnostojących, do modeli do zabudowy. Standardowe sprzęty mają zazwyczaj 60 cm, jednak dostępne są także wersje wąskie 45 cm lub poszerzone, nawet do 90 cm. Jeśli w kuchni mamy mało miejsca, postawmy na kompaktowe urządzenie. Istotne jest jednak to, że większa i szersza zmywarka pozwala za jednym razem umyć więcej naczyń. W tradycyjnym sprzęcie umyjemy ok. 12 kompletów naczyń.

Istotne parametry

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście nie możemy pomijać istotnych parametrów technicznych. Dotyczą one klasy efektywności energetycznej, od której zależy, ile zapłacimy za cykl zmywania. Aktualnie funkcjonuje skala A-D, przy czym A jest najbardziej energooszczędna. Zaawansowane energetycznie wersje z pewnością pozwolą nam zaoszczędzić koszty eksploatacji zmywarki.

Kolejną kwestią jest pobór wody. Wybrać warto taką zmywarkę, która pobiera jak najmniej wody. Nowoczesne sprzęty średnio zużywają od 6 do 10l na jeden cykl. Równie ważnym parametrem jest głośność zmywarki. Urządzenie powinno bazować na jak najmniejszej głośności, co zapewni komfort domownikom.

 Funkcjonalna zmywarka to podstawa

Ogromnym atutem w zmywarce jest automatyczne dostosowanie poboru wody do stopnia zabrudzenia naczyń. Specjalne sensory mierzą jakość  wody i dobierają długość trwania cyklu, jak też temperaturę. Popularnością cieszą się wersje z programem mycia Eco, który zużywa znacznie mniej wody i prądu. Nie zapominajmy o systemach dodatkowych zbiorników, do których trafia woda najczystsza. Następnie jest ona wykorzystywana do płukania naczyń. Zmywanie może być nie tylko funkcjonalne, lecz także oszczędne. Na pierwszym miejscu musimy postawić swoje oczekiwania. Inną zmywarkę wybierze singiel, a inną rodzina z dziećmi.

Jeśli zależy nam na szybkim zmywaniu w zmywarce, możemy dobrać sprzęt z systemem zmywania intensywnego i kilkupoziomowego. Udogodnieniem są tutaj dysze spryskujące i dodatkowe ramiona. Usprawniają one mycie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Bez względu na oczekiwania, warto mieć na uwadze różnorodne wskaźniki. Pomocne są informatory świetlne lub dźwiękowe o końcu zmywania, wskaźniki o braku soli itp. Niezwykle praktyczne są też wyświetlacze pokazujące, ile czasu pozostało do końca cyklu mycia naczyń. Sprawdź, jaką zmywarkę do kuchni wybrać? Szeroka oferta na rynku sprawia, że każdy dobierze to, czego potrzebuje.

Coraz więcej osób nie wyobrażą sobie funkcjonowania bez nowoczesnej zmywarki. To sprzęt funkcjonalny i wygodny, który chętnie montujemy w naszych kuchniach. Nie musimy martwić się długim staniem przy zlewie i samodzielnym usuwaniem zabrudzeń z naczyń. Podczas zakupu warto mieć na uwadze znane marki, które zapewniają wysoką jakość i niezawodne działanie zmywarki. Nie od dziś wiadomo, że sprzęt powinien spełniać oczekiwania wszystkich domowników, dając im komfort i wygodę każdego dnia.

related articles

Leave a Comment