Home Aktualności Jaka karma będzie odpowiednia dla dzikich ptaków?

Jaka karma będzie odpowiednia dla dzikich ptaków?

by redakcja serwisu
dokarmianie ptakow

W sezonie jesienno-zimowym warto pomyśleć o dokarmianiu dzikich ptaków. Pozwala to niskim kosztem zrobić coś bardzo dobrego dla środowiska. Trzeba jednak podejść do tego zadania rozsądnie i odpowiedzialnie. Nie każdy pokarm będzie dla nich zdrowy, a podawanie nieodpowiedniego jedzenia może ptakom nawet zaszkodzić 

Jaka karma dla ptaków?

Dobra karma dla ptaków to przede wszystkim taka, które będzie nadawała się do bezpiecznego spożycia przez nie oraz zapewniała odpowiednie składniki odżywcze. W asortymencie sklepów z karmą dla ptaków wolnożyjących znaleźć można wiele opcji – różne rodzaje kulek tłuszczowych nadających się do powieszenia np. na drzewie, a także ziarna, które można włożyć do przymocowanego na gałęzi lub parapecie karmnika. Dostępne są produkty w różnych cenach, więc każdy zainteresowany dokarmieniem ptaków może znaleźć coś na swoją kieszeń.

Czym różnią się od siebie mieszanki traw?

Na rynku dostępne są różne rodzaje nasion traw. Duży wachlarz możliwości sprawia, że każdy może znaleźć mieszankę nasion dostosowaną do potrzeb swojego trawnika. Mieszanki traw dzielą się na sportowe, dekoracyjne oraz regeneracyjne. Każda z kategorii spełnia inne funkcje. Trawy sportowe są wykorzystywane przede wszystkim na boiskach. Są odporne na bardzo intensywne użytkowanie oraz trudne warunki. Trawy dekoracyjne pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną. Nadają się idealnie dla osób, które marzą o pięknym i bujnym ogrodzie. Mieszanki traw regeneracyjnych nadają się głównie do uzupełniania braków w już istniejących trawnikach.

Dlaczego warto dokarmiać ptaki?

Dokarmianie dzikich ptaków jest bardzo pozytywnym działaniem z perspektywy ekologicznej. Warto to robić dla dobra tych wolnożyjących zwierząt. Obserwowanie ich jak wyjadają ziarenka z karmnika rekompensuje wszystkie trudny włożone w  proces i daje olbrzymią satysfakcje. Patrzenie na ptaki przylatujące posilić się na parapecie albo pobliskiej gałęzi jest świetną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

related articles

Leave a Comment