Home Aktualności Jak zbudowany jest profil okienny?

Jak zbudowany jest profil okienny?

by redakcja serwisu
okna pcv

Podczas wyboru okien powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na liczbę szyb, ale także budowę profilu okiennego, który jest niezwykle ważnym elementem każdego okna. W przypadku okien z różnych materiałów mamy do czynienia z odmienną budową profilu okiennego. Jak wybrać najlepsze z dostępnych rozwiązań? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Czy rodzaj profilu jest ważnym kryterium wyboru okna?

Zarówno materiał, z którego został wykonany profil okienny, jak i jego budowa, wpływają na funkcjonalność oraz szczelność okien. Nowoczesne okna wyposażone są w profile okienne, które gwarantują wysoką szczelność, zapobiegając stratom cennej energii cieplnej.

Jak zbudowany jest profil okna z drewna?

Drewniane profile okienne powstają w nieco inny sposób niż profile plastikowe i profile aluminiowe. Cechują się one zwartą budową, co ma związek ze specyfiką materiału, z którego powstają. Profile w oknach drewnianych zbudowane są z kilku warstw klejonego ze sobą drewna. Aby zwiększyć trwałość profili okien drewnianych, stosuje się naprzemienny układ słojów w poszczególnych warstwach drewna. Okna z profilami drewnianymi oraz okna plastikowe i aluminiowe oferuje np. firma Max Handel.

Jak zbudowany jest profil okna z PCV?

Okna PCV to najczęściej wybierany rodzaj okien. Charakteryzują się one bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, pozwalając zadbać o właściwą termoizolację budynku. Profil okna z PCV ma budowę komorową. Dotyczy to wszystkich okien plastikowych, jednak w przypadku poszczególnych produktów, mogą pojawić się znaczące różnice, które uwzględniają np. zastosowaną termoizolację ramy okiennej. To samo tyczy się liczby komór, ich kształtu oraz wielkości.

Na izolacyjność termiczną oraz izolacyjność akustyczną okien i drzwi balkonowych w największym stopniu wpływa szerokość profilu okiennego. Im szersza rama, tym lepsze są parametry stolarki otworowej. Wewnątrz profilu okiennego znajdują się specjalne elementy łączeniowe oraz materiał służący w celu zapewnienia dodatkowej izolacji termicznej.

Jak zbudowany jest profil okna z aluminium?

Aluminiowe profile okienne także mają budowę komorową. W tym przypadku można jednak zauważyć, że pomimo zastosowania kilku komór wewnątrz ramy okiennej, jest ona znacznie węższa niż rama okna plastikowego.

related articles

Leave a Comment