Home Porady zakupowe Jak kupować w second handach?

Jak kupować w second handach?

by redakcja

Second handy mogą być prawdziwym rajem dla miłośniczek mody, które chcą mieć swój własny niepowtarzalny styl. Można w nich znaleźć prawdziwe modowe perełki, i to dosłownie za grosze. Dzięki sklepom z używaną odzieżą można stworzyć wyjątkowe stylizacje, różniące się od tych pochodzących z sieciówek. Nie każdy jednak potrafi i lubi robić zakupy w lumpeksach. O czym zatem warto pamiętać wybierając się na łowy do second handów?

Przede wszystkim zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu. Tutaj nie masz do wyboru pełnej rozmiarówki danego modelu, a jedynie pojedyncze sztuki. Na ich przejrzenie potrzebujesz więcej czasu niż podczas wizyty w tradycyjnym sklepie. Pamiętaj też, żeby zabrać ze sobą gotówkę – nie wszystkie second handy mają opcję płatności kartą.

Zrób research i zorientuj się, które second handy w Twoim mieście są warte uwagi. Odwiedź je, zobacz jakie mają ubrania, jaka panuje w nich atmosfera. Sprawdź kiedy mają dostawy nowej odzieży i staraj się je odwiedzać w tych terminach – wtedy ubrania nie będą jeszcze tak mocno przebrane i łatwiej będzie trafić na prawdziwe perełki. Jeśli nie lubisz tłumów to wybierz się na zakupy następnego dnia po dostawie. Komfort kupowania będzie na pewno większy.

Poluj na ubrania dobre jakościowo. Tutaj sweter czy płaszcz z dobrych tkanin może kupić już za kilkanaście złotych, podczas gdy w sieciówce może kosztować nawet kilkaset. Jeśli zainteresuje Cię jakieś ubrania przeczytaj także informacje o składzie podane na metce.

Second hand to ubrania używane, dlatego warto dokładnie obejrzeć modele, które wpadną nam w oko. Sprawdź czy nie mają uszkodzeń, plam, zaciągnięć, które byłby trudne do usunięcia.

Do zakupów w second handach staraj się podchodzić kreatywne i z otwartą głową. Jeśli trafisz na sweter z dobrej jakości materiału (np. kaszmiru) za kilka złotych, a nie do końca będzie się Tobie podobał lub nie będzie idealnie w Twoim rozmiarze, to spróbuj pokombinować. Może będzie to dobry sweter w stylu oversize? A może wystarczy tylko wymienić guziki lub dodać pasek? Staraj się szukać kreatywnych pomysłów i rozwiązań, a Twoja szafa i stylizacje na pewno na tym zyskają.

related articles

Leave a Comment