Home Aktualności IPL – skuteczna metoda w usuwaniu owłosienia

IPL – skuteczna metoda w usuwaniu owłosienia

by redakcja serwisu
odrastające włoski

Depilacja bywa problemem wielu kobiet. Niektóre metody, choć są bezbolesne, nie pozwalają cieszyć się długotrwałymi efektami. Te, bardziej skuteczne – są wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, dlatego są czasochłonne i powodują regularne uszczuplanie domowego budżetu. Czy zatem istnieje alternatywny i efektywny zabieg usuwania zbędnego owłosienia? Na szczęście odpowiedź brzmi TAK!

Marka Garett, wychodząc naprzeciw potrzebom coraz bardziej świadomych konsumentek, wprowadziła na rynek urządzenie do depilacji IPL – Garett Beauty Light.

Technologia w walce z niechcianym owłosieniem

Garett Beauty Light emituje wiązkę światła, która oddziałuje tylko na pigment, znajdujący się we włosach. Rozgrzewa go do tego stopnia, że cebulka ulega zniszczeniu, jednak nie ma ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry. To zjawisko nazywamy selektywną fototermolizą. Po naświetleniu cebulka obumiera, a następnie wypada. Odrastające włoski są coraz słabsze. Proces usuwania niechcianego owłosienia trwa do kilku tygodniu. Na początku specjaliści Garett rekomendują regularne zabiegi, 1-3 razy w tygodniu, ale z czasem ich częstotliwość należy zmniejszać, aż do jednego zabiegu na kilka miesięcy. Lampy znajdujące się w Garett Beauty Light pozwalają na wysłanie aż do 999 tys. impulsów świetlnych. Dzięki temu można wykonać wiele zabiegów depilacji i cieszyć się gładką skórą przez wiele lat.

Dla szatynki, dla brunetki

Garett Beauty Light sprawdza się w walce z owłosieniem zarówno u kobiet, które mają włosy w odcieniu jasnego brązu, jak i brunetek. Oferuje 5 poziomów intensywności impulsów, które pozwalają dostosować parametry do typu skóry i włosów oraz preferencji. Głowica emituje światło na powierzchni ok. 3 cm², dlatego zabieg depilacji nóg zajmuje kilkanaście minut. Aktualne parametry pojawiają się na wyświetlaczu, co pozwala na ich stałą kontrolę. Na uwagę zasługuje funkcja zimnego kompresu, która dodatkowo podnosi komfort podczas użytkowania.

Design

Projektanci zadbali o to, by Garett Beauty Light był łatwy w obsłudze i miał ergonomiczny kształt. Połączenie bieli ze złotymi elementami sprawia, że obudowa wygląda jednocześnie elegancko i nowocześnie. Depilator posiada wytrzymałą baterią, którą łatwo i szybko możemy naładować, podłączając urządzenie do zasilania.

Depilacja krok po kroku

Przed wykonaniem zabiegu należy umyć i ogolić wybrane miejsce. Po włączeniu urządzenia ustawiamy tryb pracy, a jeśli chcemy skorzystać z funkcji chłodzenia, wystarczy włączyć przycisk z „gwiazdką”. Kolejnym krokiem jest założenie okularów, które znajdują się w zestawie i już można rozpocząć depilację wybranego miejsca, poprzez wyemitowanie błysków. Warto przekładać głowicę tak, by światło nie oddziaływało dwa razy na to samo miejsce. Można skorzystać z trybu automatycznego lub ręcznego. W trybie automatycznym światło jest emitowane w równych odstępach czasu. Wystarczy przekładać nasadkę z miejsca w miejsce, a nakładka sama wyśle odpowiednią wiązkę światła. W trybie ręcznym to użytkownik, naciskając przycisk, decyduje o częstotliwości pojawia się błysku. Czas zabiegu jest uzależniony od depilowanego miejsca i trwa do kilkunastu minut.

Kilka ważnych wskazówek

Przed i po zabiegu nie wolno się opalać. IPL nie jest wskazany również dla kobiet w ciąży. Zabiegu nie powinny wykonywać osoby, które mają nieprawidłową percepcję sensoryczną, choroby zakaźne oraz problemy skórne.

related articles

Leave a Comment