Home OkazjeDom i ogród Dobry odkurzacz basenowy, czyli jaki?

Dobry odkurzacz basenowy, czyli jaki?

by redakcja serwisu
odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy to urządzenie, które czyści dno zbiornika, bez konieczności wypompowywania z niego wody, dzięki temu pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, jakie się w nim zgromadziły, takich jak fragmenty roślin, owady czy piasek. Z tego powodu sprzęt taki powinien być niezbędnym wyposażeniem obiektów, w których baseny zlokalizowane są zwłaszcza na zewnątrz budynku lub nie posiadają zadaszenia. Jak jednak wybrać dobry odkurzacz basenowy? Podpowiadamy. 

Dobry odkurzacz basenowy a sposób zasilania

Odkurzacz basenowy we Wrocławiu i każdym innym mieście może być zasilany na baterie lub na prąd. Kolejny podział to ten na urządzenia ręczne i automatyczne. Te pierwsze zazwyczaj wyposażone są we własne baterie i nie różnią się bardzo od konstrukcji stosowanych wewnątrz domu. Są lekkie i sterowanie nimi nie powinno sprawiać trudności, jednak czas czyszczenia basenu modelami ręcznymi jest znacznie dłuższy niż automatycznymi. Z tego powodu warto na nie postawić jedynie w sytuacji, kiedy dysponujemy niewielkim basenem.

Automatyczne odkurzacze z kolei doskonale sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych basenach. W tych większych konstrukcjach tego typu modele są dużo bardziej praktycznie, ponieważ wystarczy jedynie je zaprogramować i wrzucić do wody, a sprzęt sam wyczyści dno zbiornika, jego ścianki, a także wodę.

Dobry odkurzacz basenowy a parametry techniczne

Dobre odkurzacze basenowe oferuje firma All-Spa. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na parametry techniczne takich urządzeń. Powinny być one dostosowane do wielkości zbiornika, a także jego położenia. Najważniejszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, wybierając tego typu sprzęty, jest wielkość zbiornika. Istotne są również filtry.

W przypadku mniejszych, ręcznych odkurzaczy zazwyczaj filtry znajdują się wewnątrz urządzenia. Rozwiązanie to ma pewne zalety, jednak jego wadą tego jest konieczność częstej wymiany systemu filtrującego. Większe modele z kolei podłączane są pod system filtrów, które są wbudowane w konstrukcję basenu.

related articles

Leave a Comment