Home OkazjeDom i ogród Dioda UV-C LED w oczyszczaczach – jak działa?

Dioda UV-C LED w oczyszczaczach – jak działa?

by redakcja

Diody UV-C LED stanowią śmiertelne zagrożenie dla wirusów i bakterii unoszących się w powietrzu, tym samym tworząc odpowiednią ochronę przed nimi, dla człowieka. Lampa UV jest już od wielu lat wykorzystywana jako metoda sterylizacji w medycynie, czy kosmetologii od niedawna zawitała także do oczyszczania powietrza.

Najlepsze oczyszczacze powietrza wykorzystują  tą znaną metodę do eliminacji drobnoustrojów, wirusów i bakterii. Duński producent Vestfrost wykorzystał tą wiedzę umieszczając w swoich urządzeniach lampę UV-C LED.

Najlepsze oczyszczacze do powietrza  jak w nich działa dioda UV?

Światło UV jest niezwykle skuteczną metodą eliminującą różnego rodzaju patogeny. Oczyszczacze powietrza producenta Vestfrost zostały wyposażone w lampę UV z najkrótszą długość fali, a tym samym niesie za sobą największą ilość energii. Taki rodzaj światła UV jest najskuteczniejszy w eliminacji patogenów. Im krótsza długość fali tym większa energia a co za tym idzie lepsza skuteczność w tym wypadku filtracji. Najlepsze oczyszczacze do powietrza zostały wyposażone właśnie w lampę z długością fali wynoszącą 279 do 100 nm. Nowoczesne diody UV-C LED stały się doskonała alternatywą dla lamp rtęciowych, są znacznie efektywniejsze i trwalsze, a także co ważne nie muszą być poddawane skomplikowanej utylizacji, która niesie za sobą duże koszty. Jednak aby diody mogły być zastosowane między innymi w oczyszczaczu powietrza, musi być odpowiednio zoptymalizowana część optyczna.

Oczyszczacze powietrza producenta Vestfrost- najlepsze oczyszczacze do powietrza z lampą UV-C

Oczyszczacze do powietrza Vestfrost praktycznie w jednej chwili stały się konkurentem dla najpopularniejszych producentów w branży i choć ilość modeli jest tutaj mocno ograniczona, ponieważ duński producent na dzień dzisiejszy przedstawił jedynie 3 modele, są one na tyle zaawansowane, że spokojnie poradzą sobie z najczęściej występującymi w powietrzu zanieczyszczeniami. Oczyszczacze powietrza producenta Vestfrost, pracując cicho, filtrują powietrze wieloetapowo, przy wykorzystaniu lampy UV-C LED, a także są smukłe, kompaktowe i z powodzeniem znajdzie się na nie miejsce nawet w pomieszczeniach, gdzie każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Jeśli zależy nam także na wyglądzie oczyszczacze producenta Vestfrost w tej kwestii dla wielu nie mają sobie równych. 

Dlaczego dobrej klasy urządzenie do sterylizacji sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Najlepsze oczyszczacze do powietrza, muszą pracować wieloetapowo, wykorzystując przede wszystkim filtr HEPA, a także inne metody filtracji i filtry, ważne aby ich praca była na tyle cicha aby nie przeszkadzało to w codziennych czynnościach, pracy czy nawet śnie. Wybierając urządzenie należy je dopasować pod względem powierzchni oczyszczania i wydajności do powierzchni pomieszczenia w którym ma pracować, dzięki temu skuteczność deklarowana przez producenta będzie mogła być zrealizowana. Najlepsze oczyszczacze do powietrza można kupić jedynie w profesjonalnych sklepach z tego typu sprzętem.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

related articles

Leave a Comment