Home Nowości Czym jest kredyt?

Czym jest kredyt?

by redakcja serwisu
kredyt gotowkowy

Chcesz starać się o kredyt na kupno mieszkania czy wakacyjny wyjazd, jednak nie wiesz który rodzaj kredytu jest dopasowany do twoich potrzeb? Nie wiesz jakie dokumenty należy złożyć aby móc starać się o kredyt? Czy posiadasz zdolność kredytową? I jak to wszystko sprawdzić? Daj sobie pomóc. 

Zacznijmy od definicji kredytu

Aby zrozumieć czym jest kredyt najpierw należy wyjaśnić jego definicję. Według definicji kredyt to zobowiązanie które bank zgadza się udzielić kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie i na określonych zasadach. Kredytobiorca też zobowiązany jest do przestrzegania umowy kredytowej i zasad w niej panujących. 

W umowie kredytowej powinny znaleźć się zapisy mówiące o konkretnej kwocie kredytu, okresie kredytowania, ilości rat, wysokości oprocentowania i prowizji a także inne niezbędne zapisy. 

Poznaj rodzaje kredytów o które możesz się starać 

Wyróżnić można kilka rodzajów kredytu. Jednym z nich jest kredyt konsumencki – udzielany jest on na cele prywatne. Do kredytów konsumenckich zaliczyć można:

  • kredyt gotówkowy
  • kredyt samochodowy
  • kredyt studencki

Wyróżnić można również kredyt mieszkaniowy, który przeznaczany jest na zakup nieruchomości. Jednym z nich jest kredyt hipoteczny.  Dodatkowo klienci firmowi czyli tacy którzy posiadają własną działalność gospodarczą mogą ubiegać się o kredyt obrotowy lub kredyt inwestycyjny. 

Zawartość umowy kredytowej

Zapewne wiesz już że umowa kredytowa musi posiadać pewne zapisy aby była ona poprawnie skonstruowane. Umowa kredytowa powinna być zawarta na piśmie. W umowie kredytowej precyzyjnie powinno określić się strony umowy, kwotę kredytu, walutę kredytu, cel kredytu a także terminy spłaty kredytu. 

Dodatkowo powinny znaleźć się tam informacje dotyczące wysokości oprocentowania i prowizji kredytu, sposób zabezpieczenia spłaty kredytu, kiedy kredyt zostanie wypłacony a także opis warunków dokonywania zmian w kredycie. 

Czy mogę wziąć kredyt na kupno lodówki?

Osoby żyjące w naszym państwie biorę kredyt na różne wydatki. Kredyt zazwyczaj brany jest w momencie kiedy z bieżących środków jednostka nie jest w stanie pokryć kosztów kupowanego przedmiotu. 

Kredyty można wziąć na zakup nieruchomości, zakup nowego sprzętu RTV i AGD czy finansowanie edukacji. Kredyty brane są również na rozwój działalności gospodarczej, czy wakacyjny wyjazd. Należy jednak pamiętać że jest to poważna decyzja dlatego trzeba ją bardzo dokładnie przemyśleć. 

Czy w kredycie musi być Wibor?

Jedna z najlepszych kancelarii w Polsce postanowiła złożyć pozew wibor. Należy wiedzieć że wskaźnik ten wpływa na wysokość raty kredytu z oprocentowaniem zmiennym. Jeżeli chcesz przekonać się czy ty też możesz złożyć taki pozew skontaktuj się ze specjalistą. 

Eksperci zatrudnieni w kancelarii dokładnie przeanalizują Twoją umowę kredytową i dobiorą dla ciebie najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości. 

Czym jest ta zdolność kredytowa?

Czy wiesz że starając się o kredyt musisz posiadać zdolność kredytową? Zdolność kredytowa to gwarancja że będziesz w stanie spłacić zaciągnięty kredyt. Czyli przez zdolność kredytową bank rozumie właśnie twoją comiesięczną zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania. 

Dlatego starając się o kredyt w banku należy przedstawić umowę o pracę która gwarantuje ci co miesięczny przychód w danej wysokości a także comiesięczne wydatki na koszty stałe. Pozwala to obliczyć ile pieniędzy w twojej puli zostanie na regularną i stałą obsługę kredytu. To bardzo ważne informacje zarówno dla ciebie jak i dla banku. 

related articles

Leave a Comment