Home Aktualności Co warto wiedzieć o sprytnych zakupach?

Co warto wiedzieć o sprytnych zakupach?

by redakcja serwisu

Są osoby, które wydają na codzienne zakupy spożywcze zbyt dużo. W efekcie nie starcza im środków na inne produkty, nie mówiąc już o oszczędnościach. Są i tacy, którzy kupują wszystko, co jest im potrzebne, a dodatkowo nie przepłacają. Jakie są najważniejsze zasady sprytnych zakupów?

Zaplanujmy posiłki na najbliższy tydzień

Nie możemy nawet marzyć o oszczędnościach, jeżeli nie nauczymy się planować. Jeżeli do tej pory decyzję o przygotowaniu konkretnego posiłku podejmowaliśmy na bieżąco, teraz będziemy musieli zastanowić nad jedzeniem na cały najbliższy tydzień. Początkowo może być nam ciężko, jednak z czasem nabierzemy wprawy. Dobrze jest wybrać takie potrawy, które lubimy, i co do których możemy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że będziemy mieć na nie ochotę. W przypadku, gdy gotujemy dla całej rodziny, skonsultujmy naszą decyzję z najbliższymi.

Przygotowanie listy zakupów

Listę zakupów należy przygotować w domu. Warto sprawdzić, które potrzebne produkty mamy w swoim domu (wówczas nie będziemy kupować rzeczy, które są zbędne). Dobrze jest wyrobić sobie nawyk spisywania na kartce produktów spożywczych, które się nam skończyły. Dzięki temu przygotowanie listy zakupów będzie mniej czasochłonne.

Jeżeli mamy w swoim domu wystarczająco dużo miejsca, powinniśmy mieć zapasy produktów, których używamy na co dzień (na przykład cukru, mleka, czy mąki). Obserwujmy też jak szybko zużywamy konkretne produkty (pozwoli to zdecydować jakie ilości będą nam potrzebne).

Bardzo dużym ułatwieniem podczas przygotowywania listy zakupów jest korzystanie z najnowszych gazetek promocyjnych Aldi (lub innego sklepu, w którym zazwyczaj robimy zakupy. Materiały promocyjne Aldi zajdziemy w sklepie w formie papierowej, a także w internecie. Dzięki gazetkom promocyjnym online możemy oszczędzać na zakupach, a jednocześnie dbać o środowisko.

Terminy ważności są bardzo istotne

Współcześnie wielu ludzi ma problem z marnowaniem żywności. Dzieje się tak między innymi dlatego, że podczas zakupów zapominamy o sprawdzaniu terminów ważności. Jeżeli zależy nam na oszczędnościach, musimy za wszelką cenę uniknąć marnowania jedzenia. Nigdy nie kupujmy produktów z krótkim terminem ważności, jeśli nie mamy pewności, że spożyjemy je natychmiast. Unikajmy również kupowania zapasów produktów (na przykład jaj, twarogów), które charakteryzują się krótką datą ważności. Żywność z krótkim terminem ważności należy spożywać w pierwszej kolejności.

Kupujmy produkty nadające się do przechowywania

W gazetkach promocyjnych Aldi znajdziemy wiele produktów spożywczych, które nadają się do dłuższego przechowywania. Jeżeli kupimy większą ich ilość w promocji, pozwoli nam to znacznie zaoszczędzić. Dobrym przykładem żywności, którą można przechowywać jest mięso. Choć ma ono krótki termin ważności, zamrożone może być przechowywane nawet przez kilka miesięcy.

Wybierzmy najlepszy termin na zakupy

Korzystając z gazetek promocyjnych Aldi możemy wybrać najbardziej optymalny czas na zakupy. Może być to dzień, w którym rozpoczyna się promocja na produkty, którymi jesteśmy szczególnie zainteresowani. W gazetkach Aldi oprócz produktów spożywczych pojawiają się promocje obuwia, odzieży, czy różnego rodzaju sprzętów. Skorzystanie z takiej promocji umożliwi nam zrobienie zakupów spożywczych i odzieżowych w jednym miejscu (dzięki temu zaoszczędzimy czas).

Określmy jaką sumę możemy przeznaczyć na zakupy spożywcze

Warto jest dobrze zastanowić się jaką sumę możemy przeznaczyć tygodniowo na produkty spożywcze. Bardzo ważne jest, żeby się jej trzymać. Świadomość, że możemy wydać maksymalnie 300, 400, czy 500 zł pozwoli nam powstrzymać się przed nadprogramowymi zakupami. Jeżeli czujemy, że i tak możemy ulec pokusie, zabierzmy do sklepu jedynie odliczoną kwotę. Dobrze jest płacić gotówką. Jeżeli jednak zależy nam na skorzystaniu z kas samoobsługowych, które akceptują jedynie płatność kartą – weźmy ze sobą kartę debetową, na której znajduje się jedynie odliczona kwota. Dodatkowym sposobem na oszczędności może być korzystanie z kart lojalnościowych.

 

related articles

Leave a Comment