Home Aktualności Co daje podnoszenie mocy w silniku auta?

Co daje podnoszenie mocy w silniku auta?

by redakcja serwisu
moc silnika

Bardzo często uznaje się, że duża moc to powód wielu wypadków samochodowych i niebezpieczniej jazdy. Rzeczywistość jest jednak inna i większa moc może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie jazdy autem. Z czego to wynika i co jeszcze może dać podnoszenie mocy w silniku auta?

Na jakie sposoby możliwe jest podnoszenie mocy w silniku auta?

Warsztaty oferują wiele sposobów na podnoszenie mocy w Rzeszowie. Mowa tu zarówno o pracy z komputerem, jak i o wymianie poszczególnych podzespołów jednostki napędowej. Często pomóc mogą takie rzeczy jak na przykład lepsza turbosprężarka, wtryskiwacze paliwa i wiele innych komponentów, które usprawniają pracę silnika.

Jednym z bardzo prostych sposobów na podniesienie mocy jest chipowanie silnika w Rzeszowie. Co ważniejsze proces ten zazwyczaj nie wymaga żadnej wymiany komponentów układu napędowego i opiera się jedynie na pracy z sterownikiem silnika, czyli programem, który zajmuje się kontrolą jednostki napędowej. Przez to jest on bardzo popularny.

Co daje podnoszenie mocy auta?

Efekt jest prosty. Więcej mocy oznacza, że możemy liczyć na znacznie lepszą dynamikę w trakcie jazdy. Samochód będzie szybciej się rozpędzać dając nam więcej marginesu błędu na przykład w trakcie wyprzedzania, gdy liczy się jak najszybsze zakończenie manewru z racji na to, że z drugiej strony mogą nadjeżdzać inne samochody. Co ciekawe podnoszenie mocy z pomocą chip tuningu jest w stanie zapewnić także inne dobre efekty. Mowa tu przede wszystkim o zmniejszeniu zużycia paliwa. Dobrze wykonana mapa paliwa jest w stanie je dość dobrze zmniejszyć.

Czy warto zdecydować się na podnoszenie mocy auta?

Wiele zależy od naszego obecnego samochodu. W niektórych przypadkach podnoszenie mocy może się po prostu nie opłacać. Dotyczy to między innymi aut wolnossących, w których możliwości modyfikacji są mniejsze a samo zwiększenie osiągów może więcej kosztować. Ponadto zbyt mocne podnoszenie mocy może skończyć się tym, że znacznie ucierpi na tym żywotność jednostki napędowej, co oczywiście nie jest pożądane.

related articles

Leave a Comment