Home Styl życia Artykuł o wakeboardingu

Artykuł o wakeboardingu

by redakcja serwisu
wakeboarding

Na świecie jest wiele sportów, które nie należą do popularnych, a jednak uprawianie ich daje ogromną frajdę. Takim sportem jest właśnie wakeboarding, do uprawiania którego jest potrzebna ogromna siła w rękach, jak też utrzymanie refleksu. Jak wygląda wakeboarding jako sport? Gdzie można kupić podstawowe wyposażenie? Jak wygląda trening? Przygotowaliśmy dla was krótki artykuł, w którym będą zawarte odpowiedni na te oraz inne pytania. Zapraszamy!

Czym jest wakeboarding?

Wakeboarding to sport polegający w skrócie mówiąc na płynięciu deską po wodzie, a następnie wykonywaniu akrobacji. Mówi się o nim, że jest „młodszym bratem” kitesurfingu. Nie ma co się dziwić, że jest to sport, który duże zainteresowania, szczególnie w okresie wodnym. Jeszcze parę lat temu w kontekście płynięcia po wodzie mówiło się tylko o nartach wodnych, jednak wakeboarding wprowadził sporty wodne na nowy poziom.

Ważną rzeczą dotyczącą wakeboardingu jest to, że osoba stojąca na desce jest ciągnięta przez skuter pędzący z dużą prędkością czy też motorówka. Jest to sport. Na chwilę obecną jest to jeszcze sport dla pasjonatów, ale zapewne w przeciągu kilku lat dyscyplina ta ulegnie profesjonalizacji, zresztą są już specjalne kursy wakeboardingu prowadzone w kilku miejscach w Polsce.

Gdzie można szlifować swoje umiejętności?

Z racji tego, że jest to sport, który wiąże się z potencjalnym ryzykiem i na pewno dobrym rozwiązaniem będzie jeżeli potrafisz jeździć na desce i styczność z kitesurfingiem to tylko dodatkowy atut. W naszym kraju jest dostępnych kilka szkół, które oferują możliwość poprawy swoich umiejętności. Dla przykładu 15-minutowa sesja obejmuje pływanie z motorówką, opiekę instruktora, deskę, piankę oraz kamizelkę asekuracyjną i kask.

Oczywiście, miejsca w których można poprawiać swoje umiejętności oferują również dłuższe kursy, które są sprofilowane pod indywidualne preferencje. Z racji tego, że bezpieczeństwo jest kwestią nadrzędną, to szkoły nie realizują sesji w wietrzne dni.

Istotną kwestią jak już wspomnieliśmy we wstępie jest siła. Na pewno nie jest to sport, dla osób, które nie miały styczności z siłownią czy też nie starały się wzmacniać górnych partii mięśni. Utrzymanie się na takiej desce paradoksalnie nie jest takie proste, a duża prędkość może spotęgować strach, więc warto też zadbać o to, żeby mieć dobre nastawienie.

Jakie jest potrzebne wyposażenie do wakeboardingu?

Najistotniejszą rzeczą przy wakeboardingu jest motorówka. Z pewnością nie każdego stać na taki sprzęt, który kosztuje dość dużo, więc albo wynajmuje się taką motorówkę wraz ze znajomymi albo korzysta się z usług zewnętrznych podmiotów, które oferują je w dobrych cenach. Wspomnieliśmy o pływaniu w warunkach bezwietrznych i z pewnością na poziomie amatorskim jest niewskazane pływanie przy chociaż delikatnym wietrze.

Sprzęt do wakeboardingu się z wodoodpornego stroju, który gwarantuje, że po wpadnięciu do wody nie przemarzniemy oraz co najważniejsze kasku, który chroni naszą głowę. Wszelkie wyposażenie do wakeboardingu jak bojki holowane narty wakeobard znajdziesz w sklepach sieci Decathlon. Nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z wakeboardingiem? Polecamy Ci zestaw narty wodne Synergy marki Jobex przeznaczony do pływania po wodnych akwenach. Zestaw zawiera narty, kamizelkę, orczyk i pomarańczowy wimpel.

Wakeboarding to bardzo piękny sport, który daje dużo frajdy i z pewnością udając się na wakacje warto zdecydować się na taką rozrywkę. Oczywiście wierzymy, że rozrywka ta będzie mieć miejsce ze sprzętem marki Decathlon. Życzymy Ci wiele sukcesów i jesteśmy przekonani, że osiągniesz wiele sukcesów!

related articles

Leave a Comment