Home Porady zakupowe 3 zasady udanych zakupów w Black Friday

3 zasady udanych zakupów w Black Friday

by redakcja serwisu
Zakupy online

Wszyscy miłośnicy zakupowych szaleństw z niecierpliwością wyczekują na Black Friday 2020, który zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny Czarny Piątek przypada na 27 listopada 2020, jednak wiele marek już teraz wprowadziło do swojej oferty wiele atrakcyjnych obniżek cenowych, obok których często nie można przejść obojętnie. Black Friday to jedyna taka okazja w roku, kiedy opłaca się kupować produkty, na które normalnie znajdują się poza naszym zasięgiem finansowym. Jak zatem kupować mądrze w Czarny Piątek? Oto 5 najważniejszych zasad Black Friday.

Jak kupować w Black Friday – lista zakupów

Wszechobecne wyprzedaże z okazji Black Friday to ogromne zagrożenie dla naszego domowego budżetu – pod wpływem atrakcyjnych rabatów często kupujemy przedmioty, które w normalnych okolicznościach nie znalazłyby się w orbicie naszego zainteresowania. Podczas Black Friday czy Black Weeks nietrudno zatem o zakup rzeczy zbędnych, których w rzeczywistości nie potrzebujemy. Przed rozpoczęciem wielkiego święta dla wszystkich łowców okazji na Black Friday warto zrobić listę zakupów, która pozwoli zapanować nad portfelem i zachować zdrowy rozsądek.

Zakupy Black Friday – uwaga na fałszywe okazje

Black Friday potrafi przyprawić o szybsze bicie serca, jednak niektóre sklepy konsekwentnie wykorzystują podatność konsumentów na subtelną manipulację podczas sezonowych obniżek w sposób godny pogardy. W niektórych sklepach można spotkać się z celowym podwyższaniem cen na kilka tygodni przed startem Black Friday, co bardzo łatwo można sprawdzić za pomocą internetowych porównywarek cen. Za ich pośrednictwem można błyskawicznie prześledzić historię cen widniejących w konkretnym sklepie i czy obniżki na Black Friday nie są przypadkiem wynikiem drobnego oszustwa i manipulacji.

Black Friday – bez pośpiechu

Zakupy w Czarny Piątek to doskonała okazja dla sprzedawców, aby wcielić najskuteczniejsze metody marketingowe w życie. Dlatego też śledząc oferty wielu sklepów online bardzo często można natknąć się na super okazje, których ważność przepada wraz z wybiciem konkretnej godziny. Każdy, kto choć raz skusił się na zakupy w Black Friday z pewnością zdążył się narazić na kompletnie nieudany zakup, którego nigdy by nie było gdyby nie presja czasowa nałożona przez sprzedającego. Wielkie sieci sklepów doskonale wiedzą jak zachęcić Klientów do skorzystania z wielkich wyprzedaży Black Friday, jednak pośpiech to najgorszy doradca. Zakupy czy Black Friday powinny być równie dobrze przemyślane jak zakupy dokonywane poza sezonem wielkich obniżek cenowych.

related articles

Leave a Comment